W niektórych regionach świata ludzie cieszą się dobrym zdrowiem do późnej starości. Jaki jest sekret długowieczności? Oczywiście styl życia i zróżnicowana, zdrowa dieta. Z dobrej kondycji fizycznej i psychicznej szczególnie słyną mieszkańcy greckich wysp. Dlaczego warto iść śladem mieszkańców południowych krajów i stosować dietę śródziemnomorską?

1.     Dobre zdrowie

Dieta śródziemnomorska wyklucza dania smażone w głębokim tłuszczu, czerwone mięso i żywność przetworzoną. Należy je zastąpić mięsem drobiowym, rybami, oliwą z oliwek, dużą ilością świeżych warzyw oraz ciemnym pieczywem i makaronami. Z owoców warto wybrać cytrusy, arbuzy, banany czy gruszki. Bogactwo różnorodnych witamin i minerałów zawartych w tych produktach doskonale wpływa na układ krwionośny, samopoczucie oraz przyczynia się do zmniejszenia ryzyka nowotworu przewodu pokarmowego i układu oddechowego.

2.     Smukła sylwetka

Efektem ubocznym diety śródziemnomorskiej jest smukła sylwetka. Stosując się do jej zasad, wprowadzając aktywność fizyczną i ograniczając liczbę spożywanych kalorii możemy liczyć na utratę zbędnych kilogramów. Warto podkreślić, że mieszkańcy krajów śródziemnomorskich pieką potrawy w folii, na ruszcie, na grillu lub gotują na parze. Unikają dużych ilości zwierzęcego tłuszczu czy przetworzonego oleju palmowego na rzecz zdrowej oliwy z oliwek, bogatej w kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6. Dieta śródziemnomorska z pewnością nie jest nudna i nie należy jej traktować jedynie jako dietę redukcyjną. To styl życia, dzięki któremu zyskamy zdrowie i smukłą sylwetkę.

3.     Wyjątkowy smak

Dobroczynny wpływ na zdrowie wynika z połączenia wielu wartościowych i zróżnicowanych produktów. Dietę śródziemnomorską warto wprowadzić na stałe do swojego życia. Nie dość, że jest bardzo zdrowa, to również pyszna! W końcu mieszkańcy południowych krajów Europy czerpią radość ze spożywania posiłków w rodzinnym gronie. Do jadłospisu przywiązują szczególną uwagę, komponując niezwykłe dania z prostych i łatwo dostępnych składników. Słodycze z powodzeniem można zastąpić porcją świeżych owoców, podawanych na przykład w formie sałatki.

Gdy chcemy cieszyć się pysznym smakiem i zdrowymi posiłkami z powodzeniem można zamówić catering dietetyczny. Warszawa to miasto, gdzie służą pomocą dietetycy na najwyższym poziomie. Jakie korzyści niesie dieta do domu? Warszawa oferuje najwyższe standardy. Więcej informacji znajduje się na stronie: https://www.lightbox.pl/catering-dietetyczny-warszawa

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here