Wielu osobom bankier może kojarzyć się z bankomatem. Kiedy mówimy o pracy bankiera chodzi nam tutaj o wszelkiego rodzaju operacje pieniężne. Jest to praca w banku, a pod nazwą bankier, kryje się pracownik banku, który zajmuje się tzw. operacjami biernymi. Są to np. przyjmowanie wkładów pieniężnych od klientów czy operacje usługowe. W jaki sposób zostać bankierem? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/jak-zostac-bankierem/ 

Bankier – jak nim zostać?

Jeżeli myślimy o bankierze, to w naszej głowie pojawia się ktoś, kto zadaje nam trudne pytania z dziedziny finansów czy też pomaga nam z różnymi finansowymi problemami. Jeśli chcemy podjąć pracę w takim zawodzie, to powinniśmy wybrać się na studia związane z bankowością i finansami, a w późniejszym czasie ubiegać się o stanowisko bankiera.

Chociaż nie jest to jedyne wyjście, to należy pamiętać, we współczesnej bankierem możemy zostać jedynie jako osoba, która nie zdecydowała się na studia. Wynika to z wymogów, które stawiane są pracownikom banku. To, że jesteśmy na przykład humanistami nie oznacza, że nie potrafimy myśleć logicznie, czy dokonywać z szczegółowej analizy analitycznej.

Czy istnieje inna droga do pracy w takim zawodzie?

Oczywiście, tak jak wspomnieliśmy wyżej nie jest wymagany dyplom z uczelni wyższej. Jest to oczywiście najprostsza droga, jednak nie jest jedyna. Istnieją również uczelnię, które od wielu lat kształtem najlepszych w tej dziedzinie jest na przykład Warszawska SGH lub Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie która w ubiegłym roku zajęła pierwsze miejsce wśród Szkół Ekonomicznych w rankingu przygotowanym przez Miesięcznik Perspektywy i dziennik Rzeczpospolita

Na czym polega praca bankiera?

Bankier jest pracownikiem banku, który zajmuje się operacjami pieniężnymi. Jego codzienna praca polega na wykonywaniu różnorodnych czynności związanych z przeprowadzaniem oraz obsługą rachunków bankowych, zarówno w sposób fizyczny jak i między podmiotami gospodarczymi. Do celów Jego pracy zalicza się między innymi pozyskiwanie środków pieniężnych zarówno złotych jak i w walutach obcych, a także opracowywanie projektów takich jak usługi bankowe czy zasady prowadzenia rachunków, w sposób taki, żeby pogodzić interesy z banku z potrzebami i oczekiwaniami klienta.

Zobacz też: http://czytamysluchajac.pl/bankier-ile-zarabia/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here