Bezpośrednia likwidacja szkód jest coraz częściej traktowana jak standard przy OC. Dowiedz się, czym tak właściwie jest BLS i dlaczego warto zdecydować się na ofertę, która zawiera tę opcję!

Bezpośrednia Likwidacja Szkód to opcja umożliwiająca kierowcom skorzystanie z dużo prostszej niż standardowa procedury likwidacji szkody – bezpośrednio u swojego ubezpieczyciela. Wielu kierowców z pewnością wie, jak wygląda standardowa procedura – kierowca, którego samochód został uszkodzony w trakcie stłuczki musiał najpierw skontaktować się z ubezpieczycielem sprawcy szkody. Od niego otrzymywał bowiem odszkodowanie. Wielu kierowców zaczęło zwracać uwagę, że nie jest to wygodne rozwiązanie i wymaga dużego zaangażowania oraz dopilnowania spraw formalnych. Wymagało także przerzucania się wieloma dokumentami, które musiał dostarczyć poszkodowany. W gruncie rzeczy – to osoba poszkodowana miała problem, a nie sprawca kolizji.

BLS odpowiedzią na problemy kierowców

Opcja BLS jest znacznym ułatwieniem dla wszystkich kierowców, którzy posiadają ubezpieczenie OC z tym benefitem, a brali udział w kolizji drogowej, której nie spowodowali. Dzięki temu, że załatwiają wszystkie formalności u swojego ubezpieczyciela, sprawniej uzyskają środki z odszkodowania. Sprawa prowadzona jest także przez firmę, której uf – w końcu nie bez powodu wykupił w niej polisę.

Opcje dodatkowe związane z BLS

Polisy OC z BLS często mają także inne zalety, które do tej pory utożsamiane były tylko i wyłącznie z drogim ubezpieczeniem Autocasco. Firmy ubezpieczeniowe, w ramach BLS, często oferują usługi typowe dla pakietu Assistance, czyli zwrot kosztów za holowanie uszkodzonego pojazdu czy wydanie auta zastępczego na czas naprawy samochodu osoby poszkodowanej.

BLS – kiedy tak, a kiedy nie

BLS jest rozwiązanie, które nie ma żadnych wad – poza tym, że może wpływać na cenę OC. Konkurencja na rynku ubezpieczeń jest jednak na tyle wysoka, że i w tej sytuacji można znaleźć korzystne rozwiązanie. Dzięki temu, że firmy ubezpieczeniowe walczą ze sobą i  chcą pozyskać jak największą ilość klientów, oferują pozacenowe benefity – takie jak Zielona Karta czy właśnie możliwość BLZ. Często zdarza się, że nawet najtańsze OC umożliwia likwidację szkody bezpośrednio u ubezpieczyciela – choć bez dodatkowych udogodnień. Jeżeli w najbliższym czasie czeka Cię zakup OC, z pomocą przychodzi Ci porównywarka ubezpieczeń.

Dobry kalkulator (m.in. ten – https://kioskpolis.pl/kalkulator-oc-ac/ ) nie tylko pozwoli Ci na znalezienie najkorzystniejszej oferty cenowej, ale i na zestawienie ze sobą zakresu polis różnych ubezpieczycieli, dzięki czemu łatwiej będzie Ci podjąć słuszną decyzję.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here