Kursy spadochronowe interesują coraz więcej osób, dlatego też na rynku szkoleń pojawia się coraz więcej ofert tego typu, które są skierowane do klientów indywidualnych i grupowych. Czasem odbyciu kursu spadochronowego to po prostu ciekawa przygoda w życiu, dzięki której od czasu do czasu można samodzielnie wykonać skok spadochronowy. Czasem to coś sposób na nową karierę w życiu.

Dla kogo kurs spadochronowy

Kursy spadochronowe są organizowane dla osób lubiących mocne przeżycia i doświadczenia. Trzeba mieć naprawdę silne nerwy oraz cechować się stabilnością emocjonalną, bo samodzielny skok ze spadochronem to naprawdę bardzo silne przeżycie. Dlatego też skoki spadochronowe w tandemie są nieodłącznym elementem kursu. Na początku kilkanaście razy skacze się z instruktorem, przy którym w bezpiecznych warunkach można nauczyć się różnych spraw technicznych. Ćwiczone jest zatem samo wyjście z samolotu i skok, umiejętność otwieranie spadochronu oraz używania spadochronu zapasowego, umiejętność zachowania się w samym locie, a także lądowania i składania spadochronu. Wszystko to finalnie składa się na to, że po wielu skokach w tandemie, wreszcie będzie można zrobić samodzielnie pierwszy bezpieczny skok. Dla firm szkoleniowych bezpieczeństwo ma zawsze najwyższy priorytet, dlatego do samodzielnego skakania nie zostanie dopuszczony ktoś, kto mógłby z dużą dozą pewności odnieść jakieś obrażenia.

Kurs spadochronowy od podstaw

Nawet jeżeli przed kursem odbyło się trochę skoków w tandemie, na kursie ma się wszystkie zagadnienia od a do z. Należy zdobyć kompletną wiedzę techniczną oraz praktyczną. Praktyka to już między innymi skoki z instruktorem. Zwykle odbywają się one w dni wolne od pracy, z samego rana, a zatem wtedy trzeba zarezerwować sobie czas wolny. Kurs kosztuje nawet kilka tysięcy złotych, co jest zrozumiałe ze względu na wysokie koszty organizacji takich zajęć. Kurs spadochronowy to wyzwanie dla osób o silnych nerwach, które dobrze odnajdują się sytuacjach ekstremalnych. Potrzebna jest też sprawność ruchowa na dobrym poziomie, bo na przykład lądowanie jest dosyć dużym wysiłkiem dla nóg. Warto zatem wcześniej ćwiczyć i dbać trochę o kondycję, szczególnie mięśni ramion, nóg i pośladków. Sama uprząż ze spadochronem to spory ciężar, dlatego właśnie silne ręce i plecy tak bardzo się przydają.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here