Nie wszystkie osoby, które zdecydowały się na założenie w jednym z pomieszczeń kominka, miały szanse na dokładne przemyślenie konsekwencji takiej decyzji. Jeśli otwarte palenisko w pokoju nie sprawuje się tak, jak tego oczekujemy, przyjemność płynącą z jego posiadania zastępują zmartwienia. Ten problem na szczęście można łatwo rozwiązać – wystarczy montaż drzwiczek kominkowych na wymiar.

Drzwiczki kominkowe na wymiar – w czym mogą pomóc?

Obecnie wielu młodych ludzi miało okazję wychować się mieszkaniach ogrzewanych centralnie lub za pomocą pieca na gaz. Co za tym idzie, nie mieli oni bezpośredniej styczności z zasadami, jakich należy przestrzegać przy obsłudze palenisk i nie zawsze są zadowoleni z praktycznych rezultatów, jakie daje posiadanie kominka otwartego.

Instalując drzwi do kominka, otrzymują jednocześnie wzrost bezpieczeństwa (przy założeniu regularnego czyszczenia, koniecznym w każdym kominku) oraz rozwiązanie swoich problemów z dymem czy sadzą. Montaż tego elementu w żaden sposób nie obniży estetyki kominka – wręcz przeciwnie, pozwoli na przyglądanie się buzującemu ogniowi przez szeroką, przejrzystą szybę, która znakomicie go wyeksponuje. Jednocześnie siadanie bezpośrednio przy rozpalonym kominku pozbawione będzie jakichkolwiek negatywnych doznań.

Drzwiczki kominkowe na wymiar – do jakich kominków pasują?

Drzwiczki do kominka na wymiar to element, który można zainstalować zarówno w kominkach o kwadratowym czy prostokątnym, jak i o okrągłym wylocie. Producent drzwi kominkowych, znana od lat koszalińska firma Ignif (http://ignif.com/drzwiczki-kominkowe/), proponuje dopasowanie ich do wielkości paleniska, co wiąże się z różnicami wielkości szyby, odmiennymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi w obrębie ramy, oraz liczbą wylotów powietrza, jaką posiadają dane drzwiczki kominkowe.

Projektanci Ignif stworzyli na bazie tych aspektów 3 podstawowe modele, w oparciu o które na życzenie klienta powstają drzwi kominkowe idealnie uzupełniające jego palenisko. Wszystkie koncepcje, na jakich oparto produkty tej marki, uwzględniają użycie materiałów o ogromnej odporności na temperaturę, takich jak stal czy szkło ceramiczne. Dzięki temu mamy pewność, że w obrębie naszych drzwiczek nie nastąpi żadne uszkodzenie, wywołane zmęczeniem materiału, a ich kupno będzie jednorazową inwestycją w wieloletnie użytkowanie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here