W zasadzie prawie każdy człowiek w dzisiejszych czasach posiada swój własny telefon. Nieważne, czy mamy 10 lat, czy 50. Zazwyczaj codziennie w kieszeni nosimy swojego smartfona. Wiele razy niestety nadarza się okazja, że możemy go w niefortunny sposób zgubić.

Wtedy należy wiedzieć jak namierzyć zgubiony telefon

Często nosimy telefony w płytkich kieszeniach, czasami spodni, czasami kurki. Jest wiele osób, które noszą telefon w tylnej kieszeni, tu szansa na zgubienie jest prawdopodobnie największa. A jeśli nie na zgubienie, to przynajmniej na uszkodzenie naszego elektronicznego przyjaciela.

Warto też, zwyczajnie pilnować swojego urządzenia, ponieważ w komunikacji miejskiej czy spacerując po mieście, może on zostać nam zwyczajnie skradziony. Wiele przestępów poluje na ofiary, które nie do końca przywiązują uwagę, do tego, jak pozostawiają swoje rzeczy. A jak wiadomo, dzisiejsze smartfony, często osiągają taką cenę, że można by spokojnie w tej kwocie kupić sobie jakiś używany samochód na wolnym rynku.

W przypadku, gdy faktycznie będziemy mieć tego pecha i nasze urządzenie zostanie gdzieś zgubione, lub co gorsza skradzione, warto wiedzieć jak postępować.
Jeżeli doszło do zgubienia, najpierw należy się upewnić, czy nie mamy go gdzieś przy sobie, w kieszeni, której rzadko używamy, lub czy nie upadł nam gdzieś, pod jakiś mebel.

Jeśli sytuacja wydarzyła się na mieście, warto też odwiedzić ponownie te miejsca i sprawdzić, czy ktoś go nie znalazł, albo ciągnie, nie leży gdzieś, czekając na nas. Jeśli jednak nie uda nam się w ten sposób go odnaleźć, można zgłosić zaginięcie na policję, oraz wrzucić stosowny post na portale społecznościowe. Być może, przy odrobinie szczęścia ktoś będzie w stanie nam pomóc. Gorsza sytuacja zdecydowanie jest w przypadku kradzieży. Marne są szanse na to, by taki telefon z powrotem trafił z niepowołanych rąk, do naszych.

namierzyć zgubiony telefon

Takie sytuacje, gdzie telefony zostawały zgubione lub skradzione, miały miejsce zawsze. Dlatego producenci urządzeń, postanowili pomóc swoim użytkownikom, implementując w systemach operacyjnych, oprogramowanie, pomagające zlokalizować nam naszą zgubę .
Dlatego każdy posiadacz powinien wiedzieć o istnieniu tego narzędzia oraz o tym, jak namierzyć zgubiony telefon.

W przypadku telefonów opartych na systemie Android należy włączyć komputer i zalogować się na konto Google. Musi być to dokładnie to samo konto, z jakim powiązany jest nasz smartfon. Wtedy wystarczy wybrać ikonkę koła zębatego i z listy która się nam rozwinie, wybrać opcję „menadżer urządzeń Android”. Ponownie wtedy logujemy się do naszego konta, podając właściwy email i hasło. Po wykonaniu tej czynności powinna ukazać się naszym oczom mapa świata, oraz małe okienko z danymi naszego telefonu i jego nazwą.

Czekamy, aż urządzenie się połączy, warto nadmienić, że musi ono mieć dostęp do internetu. Po połączeniu, na mapie zostanie wyświetlona lokalizacja naszego telefonu, dzięki czemu będziemy wiedzieć, czy znajduje się on gdzieś w zasięgu ręki, czy też został skradziony. W tym przypadku można skorzystać też z drugiej, bardzo przydatnej opcji, jaką jest zablokowanie naszego urządzenia, aby dla znalazcy, stał się on bezużyteczną kupą elektroniki. Robimy to też z poziomu przeglądarki na komputerze. Jeżeli chodzi o lokalizację, pamiętać trzeba o tym, że nie koniecznie musi ona być w stu procentach dokładna.

W zasadzie analogiczne działanie podjąć należy, gdy zgubimy telefon pracujący na systemie iOS. Różnicą jest to, że musimy zalogować się na stronie icloud.com/find, lub za pomocą aplikacji o nazwie „znajdź mój Iphone”. W tym przypadku również możemy zobaczyć na mapie, gdzie aktualnie znajduje się nasza zguba. Można również i tutaj zablokować takie urządzenie, włączając tryb utracony. W systemie iOS zostało wprowadzone jeszcze dodatkowe udogodnienia.

zgubiony telefon

Polega ono na tym, że na naszym zgubionym telefonie możemy wyświetlić własną wiadomość z numerem kontaktowym. Jest to niezwykle przydatne, ponieważ, jeśli znalazcom okaże się jakaś uczciwa osoba, będzie ona miała możliwość się z nami skontaktować. Dzięki czemu jest duża szansa, że nasz Iphone wróci do nas. Drugą zaletą jest to, że jeżeli w pamięci telefonu mamy dane, których absolutnie nie może nikt inny zobaczy, to możemy zdalnie je wymazać. Tutaj widać, że Apple dba nieco bardziej o prywatność i bezpieczeństwo swoich użytkowników.

Teraz gdy już wiemy jak namierzyć zgubiony telefon, warto zanotować sobie to bardzo dokładnie w pamięci. Być może nigdy się to niektórym nie przyda, natomiast warto taką wiedzę posiadać i wiedzieć, że nawet w przypadku kradzieży, nic nie jest jeszcze do końca stracone.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here