Od wielu lat iPhone cieszy się ogromną popularnością wśród użytkowników na całym świecie, a sama marka Apple co roku zajmuje czołowe pozycje w rankingu dotyczącym najcenniejszych marek świata.

Szybkie przypomnienie

Apple raczej nie trzeba nikomu przedstawiać, ale przypomnijmy sobie nieco o historii. Firma powstała 1 kwietnia 1976 roku i założyło ją trzech wspólników – Steve Wozniak, Steve Jobs i Ronald Wayne. Zajmowali się projektowaniem oraz montażem kompletnych zestawów komputerów osobistych. Chcieli bowiem, by każdy przysłowiowy „Kowalski” mógł posiadać swoje własne urządzenie w domu. Pierwszym produktem był Apple I i był to drugi komputer sprzedawany na rynku jako kompletny sprzęt. Sukces odniósł jednak kolejny model Apple II. W 1984 roku miał miejsce debiut komputera Macintosh z interfejsem graficznym.

W 1991 na rynek wyszła pierwsza generacja PowerBooka, a w roku 1993 Newtona. Od 2001 komputery firmy Apple działają na systemie Mac OS X. W tym samym roku do sprzedaży trafił pierwszy iPod. W 2007 został zaprezentowany iPhone. W Tym samym roku nazwa firmy została zmieniona z Apple Computer Inc. na krótszą Apple Inc. 24 sierpnia 2011 roku Steve Jobs zrzekł się pełnienia funkcji dyrektora, a został wybrany przewodniczącym zarządu. W ostatnich latach pełnienia tej funkcji Jobs walczył z rakiem trzustki. Po jego śmierci przejął ją Arthur Levinson. W 2014 roku największe przychody przyniosła sprzedaż iPhone’a, o którym za chwilę nieco więcej informacji.

jak odblokować iphone

Krótka historia iPhone’a

Urządzenie działa na oprogramowaniu iOS i jest sprzętem łączącym w sobie trzy funkcje – telefonu komórkowego, gadżetu rozrywkowego oraz komunikatora internetowego. Pierwszą generacją był model 2G zaprezentowany w 2007 przez współzałożyciela i prezesa firmy Apple – Steve’a Jobsa. Do roku 2013 pojawiały się kolejne urządzenia 3G, 3GS, 4, 4S i 5. Jednak w 2013 wprowadzono pewne zmiany i zaprezentowano dwa modele jednocześnie – 5S i 5C. Od 2014 roku na rynku pokazały się 3 generacje 6 i 6+, 6S i 6S+, 7 i 7+, a także iPhone SE będący modelem pobocznym. Obecnie najnowszym oprogramowaniem jest iOS 12.

Jak odblokować iPhone’a

Najpopularniejszym sposobem blokady iPhone’a jak i innych telefonów jest prosty suwak. Nie zapewnia on nam jednak żadnego bezpieczeństwa. Innymi możliwościami są na przykład utworzenie kodu, ale często bywa, że użytkownikowi wyleci on z głowy. Obecnie możemy zablokować też nasz telefon przy pomocy odcisków palców bądź skanowania naszej twarzy. Możliwości jest wiele, więc każdy będzie w stanie wybrać dla siebie najlepszą opcję.

Inne produkty Apple

Oprócz słynnego iPhone’a, mamy jeszcze inne produkty marki Apple, które również cieszą się ogromną popularnością. Jest to iPad, iMac i iPod. Pierwszy z nich to tablet, który ukazał się w roku 2010, posiadający 9,7-calowy ekran dotykowy i umożliwia między innymi korzystanie z multimediów.

Drugie z urządzeń to komputer, który w pierwszej wersji pojawił się w roku 1998 i stał się ogromnym sukcesem ratującym wówczas firmę przed bankructwem. Ostatni z wymienionych produktów to przenośny odtwarzacz multimedialny. Pierwszy model pojawił się na rynku w 2001 roku i jak większość produktów firmy Apple po dziś dzień cieszy się sprzedażą niejednokrotnie przewyższającą sprzedaż innych marek oferujących podobne sprzęty.

odblokować iphone

Oprogramowanie iTunes

Oprogramowanie zalecane do stosowania w urządzeniach iPod, iPhone i iPad, a także program do odtwarzania multimediów. Oprócz swojej podstawowej funkcji pełni także szereg innych, jak na przykład:
-możliwość tworzenia playlist
-wypożyczanie filmów w iTunes Store
-słuchanie internetowych stacji radiowych
-obsługa audiobooków
-kupowanie muzyki, filmów i tym podobnych plików multimedialnych w sklepie iTunes Store.
To jedynie kilka z wielu funkcji, jakie umożliwia nam program.

Kilka ciekawostek o firmie Apple

Niewielu ludzi wie, skąd wzięło się logo firmy. Nie wyglądało ono tak od samego początku. Ronald Wayne zaprojektował pierwsze logo, a był to Newton siedzący pod jabłonią. Pomysł nie spodobał się jednak Jobsowi i w efekcie zostało z niego tylko nadgryzione jabłko.

Godzina 9:41 na każdym zdjęciu promocyjnym iPhonea wzięła się z tego, iż Jobs tak konstruował swoje przemowy dotyczące nowych produktów, żeby ich ujawnienie następowało idealnie po 40 minutach mowy, a zdjęcie ukazujące się wówczas za nim miało pokazywać jak najdokładniejszą godzinę. Oszacował jednak, że nie da rady dojść do tego najważniejszego momentu dokładnie w tym określonym czasie, dlatego dodał słynną już minutę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here