Pieniądze podobno nie dają szczęścia. Nie można jednak nie zgodzić się z tym, że bardzo ułatwiają życie. Dzięki nim możemy pozwolić sobie na realizację marzeń o egzotycznych, dalekich podróżach. Możemy zdobyć nowe umiejętności i kwalifikacje potwierdzone drogimi certyfikatami. Możemy w końcu kupić za nie najróżniejsze rzeczy, takie jak samochód, zmywarkę czy nowy odkurzacz, dzięki którym nasze życie stanie się łatwiejsze i przyjemniejsze. Warto starać się o to, żeby środków na koncie bankowym mieć jak najwięcej. Jak zgromadzić większą sumę pieniędzy? Jest na to kilka sposobów.

Powszechnie wiadomo, że żeby pieniądze na koncie przyrastały, to musimy więcej na nie wpłacać niż wydawać. Jednak zarabiając najniższą krajową, bardzo ciężko będzie nam cokolwiek odłożyć. Rachunki za media, czynsz i inne opłaty zabiorą nam lwią część wynagrodzenia. Do tego bardzo dużo pieniędzy przeznaczymy na jedzenie, rozrywkę, hobby i spotkania ze znajomymi. Szczęściem w tym wypadku będziemy mogli nazwać sytuację, kiedy wypłaty starczy nam na to wszystko i nie będziemy musieli się zapożyczać.

Jeżeli faktycznie nie możemy w żaden sposób zwiększyć swoich dochodów, to powinniśmy ograniczyć wydatki. Możemy na przykład zrezygnować z dojeżdżania do pracy samochodem i przerzucić się na środki komunikacji miejskiej. Innym wyjściem jest organizowanie przejazdu z osobami, które akurat mają do pokonania tę samą trasę co my. Będziemy mogli wtedy podzielić rachunki za benzynę na części. Oszczędności możemy poszukać w swoim domu. Ograniczając zużycie prądu, wody i gazu zapłacimy niższe rachunki i więcej pieniędzy zostanie nam w kieszeni,

Ograniczanie wydatków ma jednak swoje granice

telefon w orange

W pewnym momencie stwierdzimy, że już nam to nie wystarcza i dojrzejemy do tego, by zwiększać dochody. Tutaj możemy zacząć od małych zmian. Warto poszukać w domu rzeczy, z których już nie korzystamy, a które moglibyśmy sprzedać na portalach aukcyjnych. Możemy poszukać w Internecie kuponów rabatowych. Możemy skorzystać z różnych akcji promocyjnych banków, które za skorzystanie z ich usług oferują niewielkie wynagrodzenie.

Większość banków ma w swojej ofercie specjalne programy dzięki, którym przy każdej transakcji pewna mała kwota jest odkładana na koncie oszczędnościowym. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które nie pamiętają by samemu wrzucać drobniaki do skarbonki. Oszczędzanie małych kwot na większe cele stało się tak popularne, że nawet sieci operatorów komórkowych zaczynają wprowadzać u siebie podobne rozwiązania. Takim operatorem jest na przykład Orange, który udostępnił swoim abonentom usługę skarbonki.

Polega ona na tym, że przy każdym doładowaniu konta klient otrzymuje bonus w postaci kilku procent kwoty doładowania. Kiedy z tych małych sum uzbiera się odpowiednia kwota, powiedzmy pięć złotych, to wtedy możemy przeznaczyć je na powiększenie salda naszego własnego konta. Usługę tę możemy bardzo łatwo aktywować na przykład za pomocą specjalnego kodu.

Kiedy już uzbieramy wymaganą kwotę pojawi się pytanie jak przelać pieniądze ze skarbonki orange na nasze główne konto. Okazuje się, że jest to bardzo proste. Musimy w tym celu zlecić taką operację smsem lub w serwisie internetowym. Dobrze, że coraz więcej firm proponuje swoim klientom takie rozwiązania. Propagują przez to ideę oszczędzania.

pieniądze ze skarbonki orange

Najlepszym jednak sposobem na zwiększenie swoich zarobków, a co za tym idzie i oszczędności jest podnoszenie własnych kwalifikacji i inwestowanie we własny rozwój. Dzięki temu będziemy mogli awansować w swojej dotychczasowej pracy lub poszukać lepszego, bardziej dochodowego zajęcia. Nauk języków obcych, poznawanie nowych programów, zdobywanie uznawanych na rynku certyfikatów zagwarantuje nam lepszą pozycję w negocjacjach co do naszego przyszłego wynagrodzenia.

Automatycznie będziemy też mogli wybierać z większej liczby ofert pracy. Znając języki obce będziemy nawet mogli poszukać pracy za granicą. Dostając wypłatę w euro lub funtach od razu zwiększymy nasze potencjalne oszczędności. Gdy już uzbieramy poduszkę finansową będziemy mogli przenieść się na wyższy poziom i zdobywać wiedzę o inwestowaniu. Wtedy zaoszczędzone pieniądze zaczną się szybko pomnażać.

Małymi krokami zrealizujemy większe cele. Dzięki wytrwałości i uporowi możemy w każdej sytuacji znaleźć wyjście i podnieść swój poziom życia. Wiadomo, że na wszystko potrzeba czasu i wydobycie się z ciężkiej sytuacji finansowej to kwestia niekiedy nawet nie miesięcy, ale lat. Jednak, aby posuwać się naprzód, trzeba najpierw wykonać ten pierwszy krok.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here