Jeżeli lubisz porządek i czystość, to zapewne do szału doprowadzają Ciebie nawet jakieś małe plamki i nieczystości. Niektóre brudy można dosyć łatwo wyczyścić, ale niestety jest także spora grupa nieczystości i plam, których tak łatwo się nie pozbędziemy.

Częstym problemem tego typu są plamy z krwi

Zapewne zastanawiasz się teraz, jak usunąć plamy z krwi w sposób łatwy i skuteczny. Najprostszym sposobem jest natychmiastowe usunięcie krwi, kiedy jest jeszcze wilgotna i nie wsiąknęła w ubranie albo materiał. Mokre plamy krwi usuwamy szmatką z zimną wodą. Plamy usuwamy energicznymi ruchami w taki sposób, aby nie wetrzeć krwi głębiej. Pamiętaj, aby nie używać do tego gorącej wody, która pomoże tylko rozpuścić się lepkiej krwi, a plama i tak powstanie.

Innym sposobem, jak usunąć plamy z krwi, które są stosunkowo świeże jest sól. Mokre plamy krwi posypujemy dosyć obficie solą kuchenną. Po jakimś czasie, może być godzina, usuwasz sól i krew szmatką nasączoną zimną wodą.

Prawdopodobnie jednak masz problem ze starą plamą i zastanawiasz się, jak usunąć plamy z krwi, które powstały jakiś czas temu. Jedną z metod jest użycie soku pewnego owocu, który ma właściwości wybielające. Tym owocem jest cytryna. Sokiem z cytryny polewasz plamkę krwi, a następnie mocnymi i energicznymi ruchami szmatką albo gąbką wcierasz go. Takie działanie powinno skutecznie wybielić plamę z krwi.

Następną metodą jak usunąć plamy z krwi, która jest już zaschnięta jest woda utleniona. Na zabrudzenie lejemy wodę utlenioną po czym odczekujemy chwilę. Następnie należy zmyć plamę zimną wodą. Efekt powinien być widoczny. Możemy także zmieszać normalną, oczywiście zimną wodę z wodą utlenioną i wyprać w niej ręcznie zabrudzone ubranie albo materiał. Taka metoda również powinna zadziałać i dać odpowiednie efekty.

plamy z krwi

Kolejnym sposobem jak usunąć plamy z krwi z ubrania albo innego materiału jest użycie płynu do mycia naczyń. Plamę krwi polewamy płynem do mycia naczyń i próbujemy ją zetrzeć i zmyć gąbką. Pamiętajmy, aby przy usuwaniu plamy nie zniszczyć materiału, na którym znajduje się zabrudzenie. Z tego powodu nasze czyszczenie materiału powinno odbywać się w spokoju i rozwadze.

Jeszcze innym sposobem jak usunąć plamy z krwi jest użycie krochmalu. Pamiętaj, aby przed użyciem go zmieszać krochmal z zimną wodą. Następnie krochmal używamy na zabrudzonym materiale. Po jakimś czasie, od położenia go na plamę do wyschnięcia, ścieramy plamę z krochmalem. Jeżeli taka metoda nie poskutkuje od razu, to taką czynność możemy powtórzyć kilkukrotnie. Pamiętajmy, że krochmalu nie powinniśmy używać do delikatnych i cienkich tkanin.

Kolejną metodą jak usunąć plamy z krwi z odzieży albo innego materiału jest użycie jakichś bardzo mocnych proszków i środków wybielających. Pranie zabrudzonej odzieży w środku wybielającym powinno pomóc i rozwiązać nasz problem. Pamiętajmy jednak, że w wypadku pozbywania się plamy krwi powinniśmy użyć najwyższej jakości środków wybielających i proszków czyszczących. W polskich sklepach możemy znaleźć coraz więcej tego typu środków czyszczących oraz detergentów.

Jeżeli uważamy, że sami nie damy rady i nie wiemy jak usunąć plamy z krwi, to zawsze możemy skorzystać z usług profesjonalnej pralni piorącej i czyszczącej. W takiej pralni możemy zamówić specjalne czyszczenie i pranie naszego ubrania, które jest zanieczyszczone krwią. Metody i środki wykorzystywane w pralniach, szczególnie chemicznych, powinny pomóc i usunąć plamę z krwi. Pamiętajmy jednak, że skorzystanie z takiej pralni spowoduje wydanie dodatkowych pieniędzy, dlatego lepiej najpierw spróbować samemu pozbyć się takiej plamy z ubrania albo materiału.

ranna dziewczyna

Zastanawiając się jak usunąć plamy z krwi, możemy poszukać informacji wśród znajomych osób. Być może nasi znajomi albo członkowie rodziny mieli kiedyś taki problem i znają doskonały sposób na usuwanie tego typu plam z krwi. Pamiętaj, że najstarsze i najprostsze sposoby są zawsze najbardziej skuteczne, dlatego warto zapytać o to naszą babcię albo starszą ciocię. Informacji jak pozbywać się takich zabrudzeń z krwi możemy szukać także w sklepach z odzieżą. Być może sprzedawcy poradzą nam jakieś skuteczne metody usuwania krwi.

Jeżeli nie wiemy jak usunąć plamy z krwi, a także nie mamy nikogo znajomego kto zna odpowiedni sposób informacji możemy poszukać w internecie. Zapewne na wielu stronach i forach znajdziemy wiele porad jak usunąć takie zanieczyszczenia z krwi.
Skoro już wiemy jak usunąć plamy z krwi na różne sposoby, to możemy być spokojni, że nasze ubrania będą jeszcze zdatne do użytku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here