Nakarmienie malucha, to czasami spore wyzwanie. W takiej sytuacji najlepiej zaopatrzyć się w specjalne krzesełko do karmienia, jest dużym ułatwieniem. Takie rozwiązanie sprawia, że dziecko ma możliwość komfortowo zjeść posiłek, przy jednym stole z rodziną. Bez konieczności biegania za nim po całym domu. Od tej pory karmienie dziecka, stanie się przyjemnością, nie utrapieniem jak do tej pory.

Krzesełko do karmienia, może być używane przez dzieci od 6 miesiąca życia. Wtedy ruchy dziecka są jeszcze nieprzewidywalne, dlatego w trosce o jego bezpieczeństwo zadba specjalny system pasów i mocowań. Wybierając krzesełko do karmienia należy zwrócić uwagę, na maksymalne obciążenie. Takie krzesła też mają swoje limity.

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając odpowiedni model krzesełka do karmienia?

Siedzisko, jest najważniejszym elementem krzesełka do karmienia. Powinno być dobrze dopasowane, ale wyprofilowane wtedy dziecko czuje się w nim komfortowo i bezpiecznie. Materiał, którym jest pokryte siedzisko, powinno być wodoodporne. Wtedy łatwiej będzie nam zachować czystość, jest to zdecydowanie praktyczne rozwiązanie. Wnętrze siedziska, powinno być wypełnione miękkim materiałem. Pasy bezpieczeństwa, są obowiązkowym elementem, dzięki nim mamy gwarancje, ze posiłek będzie bezpieczny.

Krzesełka do karmienia, które wybrać spośród tylu modeli?

Stelaż krzesełka, musi być stabilny i solidny, ale wykonany z lekkiego materiału. Najlepiej z aluminium, wtedy mamy pewność, że krzesełko będzie wytrzymałe. Kolejnym ważnym aspektem jest to, czy stelaż jest składany. Składany stelaż jest wygodniejszą wersją dla rodzica, wtedy takie krzesełko można zabierać ze sobą na wyjazdy. Dodatkowo, jeżeli nasze mieszkanie jest małe, chowając takie krzesło, zyskujemy wolną przestrzeń.

Tacka, pełni rolę tradycyjnego stołu. Dlatego powinna być stabilna, posiadać specjalne wgłębienia na talerz oraz kubek. Wgłębienia sprawiają, że zastawa nie przemieszcza się po całej tacce.
Dodatkowo zwróćmy uwagę na opcję regulacji tacki, to ważne by móc ustawić odległość tacki od siedziska.

Wymiary krzesełka do karmienia, musza być dobrane do wzrostu, wagi i wieku dziecka. Dużym ułatwieniem jest informacja, która jest podawana przez producenta. Znajduje się zazwyczaj na opakowaniu krzesełka, informuje dla jakiego dziecka przeznaczone jest krzesełko, chodzi o wiek.

Przeczytaj też: http://www.petitbaby.pl/kosze-na-pieluchy-ktore-sa-najbardziej-praktyczne/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here