Krzesła do małej kuchni

0
696

Kiedy niewielki metraż kuchni nie pozwala na zastosowanie krzeseł z szerokim siedziskiem, rozłożystym oparciem lub podłokietnikami, należy rozważyć wybór innych, alternatywnych opcji. Na rynku jest obecnie duży wybór różnych modeli, dlatego pomimo ograniczeń przestrzennych można z powodzeniem wybrać wariant idealny do naszego domu.

Kuchnia to wyjątkowe miejsce, w którym spędzamy znaczną część naszego życia, przygotowujemy posiłki i spotykamy się z wszystkimi domownikami. Aby dobrać właściwe krzesła do tej funkcjonalnej przestrzeni, trzeba zastanowić się, ile faktycznie mamy miejsca, ile sztuk potrzebujemy, w jakiej kolorystyce i stylu utrzymana jest nasza kuchnia, a na koniec – z jakiego materiału powinny być wykonane, by uniknąć ryzyka uszkodzeń i zabrudzeń.

Mała kuchnia … i co dalej?

Przy niewielkim rozmiarze kuchni najlepiej sprawdzą się modele krzeseł pozbawione podłokietników, które zabierają znaczną część powierzchni użytkowej małego pomieszczenia. Jeśli lubimy siedziska miękkie i tapicerowane, warto spróbować modeli wyściełanych tkaniną poliestrową, łatwą w utrzymaniu. Alternatywą dla tkaniny jest ekoskóra, równie praktyczna, a zarazem nadająca kuchni nowoczesny look. Świetnym rozwiązaniem są też krzesła wykonane z tworzywa sztucznego, drewna lub płyty MDF, przeznaczone do wieloletniej eksploatacji.

Istotną kwestią jest też właściwy dobór stelaża. Przy niewielkich rozmiarów kuchni należy pamiętać o tym, że rozłożyste nogi zabierają cenną powierzchnię boczną podłogi, co może zakłócać ciąg komunikacyjny. Warto spróbować modeli z nogami prostopadłymi, w kształcie płozy lub krzyżaka, dzięki czemu zaoszczędzimy przestrzeń i jednocześnie zminimalizujemy ryzyko optycznego zmniejszenia naszej kuchni.

Kolor ma znaczenie

Kolor krzesła do kuchni ma ogromne znaczenie w przypadku niewielkiego metrażu. Pamiętajmy o tym, że barwy jasne rozświetlają wnętrze, dlatego w kuchni świetnie prezentują się modele w odcieniach bieli, pastelowych lub naturalnego drewna. Ciemne krzesła mogą uczynić kuchnię optycznie mniejszą i zdominować całość pomieszczenia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here