Zawód murarza jest dość deficytowym profesją na obecnym rynku pracy. Czy to oznacza, że jako murarz nie powinnaś mieć szczególnych problemów ze znalezieniem pracy? Jak jest naprawdę? Czy Pracując w takim zawodzie lepiej jest prowadzić własną działalność gospodarczą czy szukać zatrudnienia na etacie? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/dzialalnosc-gospodarcza-jako-murarz-czy-etat/

Gdzie szukać pracy jako murarz na etacie?

Przede wszystkim pracy możesz szukać w firmach budowlanych, a także na placach budowy. W naszym kraju bardzo dużo buduje się, a kolejne osoby, firmy czy samorządy zamawiają coraz większą liczbę budynków. Etatowa praca murarza nie zawsze oznacza równo 8 godzin pracy w ciągu dnia. Wynika ona ze specyfikacji takiego zajęcia. Bardzo często Rozliczamy się z pracodawcą na stawka godzinowa. Rzadkością w tej pracy jest praca w nocy czy w święta. Zdecydowanie większa ilość przypadków pracuje w ciągu dnia. Do tego musimy pamiętać, że zapotrzebowanie na tego typu fachowca jest sezonowe. Bardzo wysoka czy niska temperatura, opady deszczu są w stanie spowodować zastój w budowie. 

Murarz – własna działalność gospodarcza 

Czy ciekawsze opcję jest prowadzenie własnej działalności gospodarczej? Funkcjonujące w taki sposób wchodzisz w miejsca korzystniejsze układ podatkowy, niż w przypadku pracownika etatowego. To ty sam wybiera zlecenia, które podejmujesz, a także nie musisz legitymować się swoim wykształceniem. Co więcej, możesz wykonywać pewne usługi dla osób prywatnych tak jak murowanie z cegieł, bloczków czy kamienia oraz wyburzanie ścian. Dodatkowo możesz montować ścianki działkowe, okna czy parapety. Bardziej zaawansowaną formą własnej działalności jest otworzenie własnej firmy budowlanej. Do tego potrzebne jednak będzie spory kapitał początkowy, sprzęt, lokal, a także zespół fachowców. Musisz pamiętać, że konkurencja na rynku budowlanym jest dosyć duża, dlatego musisz wykazywać się solidnością wykonywanych usług. Przy tym pamiętać o przystępnych cenach. W ten sposób nie tylko zarobisz więcej, ale również zadbasz o przepływ klientów. Kiedy Twoje usługi będą wykonywane bez zarzutów, otrzymasz dodatkowo renomę i rozgłos dla swojej działalności. Sam musisz zająć się reklamą i pozyskiwaniem klientów. 

Zobacz też: http://czytamysluchajac.pl/jak-wyglada-praca-murarza/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here