Pasemka ombre

Lato jest czasem, kiedy bez obaw możemy pozwolić sobie na więcej szaleństwa pod względem kreowania naszego wizerunku. Szczególnie jeśli wybieramy się na wakacje. Nie mamy wtedy niemal żadnych ograniczeń i możemy wyglądać jak tylko chcemy. Jest to właściwa chwila na przetestowanie różnorodnych kolorów włosów. Nietypowe fryzury szczególnie często możemy spotkać na festiwalach muzycznych i wydarzeniach masowych. Dzięki temu nie musimy obawiać się, że będziemy zbyt mocno odstawać od reszty.

Im bardziej kolorowi i wyjątkowi jesteśmy tym lepiej.

Warto wykorzystać ten czas na wyrażenie siebie i pokazanie co najbardziej się nam podoba. Bardzo zachowawczą metodą i idealną na początek są z pewnością pasemka ombre. Jest to dość neutralne rozwiązanie jeśli połączymy je z naszym naturalnym kolorem włosów. Będzie on stopniowo przechodzić w mniej standardowy odcień. Dzięki temu całość nadal bezie dość neutralna i nie będziemy czuć się niekomfortowo nawet jeśli bardzo nie lubimy zmian i przyjmujemy je niepewnie. Innym rozwiązaniem jest wybranie dwóch bardzo wyrazistych barw. Efekt będzie wtedy zauważalny. Konieczne jest jednak zafarbowanie całej głowy.

Przy ciemnych włosach niezbędne jest także rozjaśnienie i zdjęcie naturalnego koloru. Tylko wtedy uzyskamy odpowiednie krycie, które spełni nasze oczekiwania. Kolory możemy dobierać do siebie na zasadzie kontrastu, ale również warto rozważyć połączenie zbliżonych barw. W ten sposób stworzą się delikatne przejścia, a cała głowa będzie wyglądała spójnie. Jednak warto przemyśleć konkretną tonację. Najlepiej będzie jeśli dopasujemy ją do naszego typu urody. Włosy dodatkowo podkreślą nasze piękno i wydobędą największe zalety z twarzy. Decydując się na pasemka ombre zyskujemy pewność, że poszczególne odcienie będą łagodnie w siebie przechodzić, a całość będzie wyglądała przestrzennie.

Jest to aktualnie jedna z najlepszych metod koloryzacji chętnie wykorzystywana przez najlepszych fryzjerów. Pozwala to dowolnie kreować wizerunek i dokonywać częstych zmian. Przy jakichkolwiek poprawkach nie ma konieczności malowania od początku całej długości. Wystarczy umiejętnie wykonać pasemka i zakryć powstały odrost. Pozytywnie wpłynie to na kondycję naszych włosów i pozwoli ograniczyć ewentualne zniszczenia. W połączeniu z intensywną pielęgnacją daje nam to możliwość zachowania idealnej kondycji bez problemów z przesuszeniami. Jednak, aby tak było powinniśmy zaopatrzyć się we właściwe kosmetyki rekomendowane dla włosów farbowanych. Znajdziemy je w gabinecie naszego fryzjera.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *