Wiosna to czas wielkich porządków, związanych najczęściej z odsuwaniem wszystkich mebli i docieraniem do najbardziej zapomnianych zakamarków mieszkania. Kurz osiada na wszystkich powierzchniach i kumuluje się w ich zakątkach, negatywnie wpływając na jakość powietrza, co odczuwają przede wszystkim dzieci i alergicy. Aby skrócić czas pracy i odkurzać jeszcze dokładniej, warto wyposażyć się w któreś z nowoczesnych akcesoriów sprzątających.

Szczotka do grzejników

Grzejniki to element, który najczęściej bywa zapomniany podczas codziennych czy cotygodniowych większych porządków. Jego wnętrze jest ukryte, a więc zostaje co najwyżej przetarty wilgotną szmatką z wierzchu; jednak największe pokłady kurzu znajdują się właśnie wewnątrz. Dostęp do tej części grzejnika jest zdecydowanie utrudniony przez wąsko osadzone obok siebie, górne żebra. Doskonałym wsparciem okazują się specjalistyczne szczotki do grzejników; są tak smukłe, że bez problemu zmieszczą się między żeberkami kaloryfera, a płaska powierzchnia z mikrofibry zbierze każdą drobinkę kurzu.

Myjka do żaluzji

Podobny problem pojawia się w mieszkaniach, w których zostały zamontowane żaluzje z poziomymi lamelami. Ich czyszczenie wiąże się z koniecznością przecierania osobno każdego lamela, co przekłada się na ilość poświęconego czasu; im większe żaluzje, tym więcej straconych minut. Z pomocą przychodzą myjki do żaluzji, których kształt przypominający nożyce pozwala na jednoczesne umycie czterech lameli, z czego dwóch środkowych z obu stron. Możliwa do zwilżenia, jednocześnie pozbędzie je wywołującego alergie kurzu i wyczyści z zebranych zabrudzeń.

Trójkątna szczotka do kurzu z teleskopowym drążkiem

Sprawdzi się w przypadku wszystkich wysoko osadzonych powierzchni i zakamarków. Wyjątkowy kształt umożliwia dotarcie do narożników ścian czy pod meblami, dzięki czemu znika konieczność ich każdorazowego, męczącego przesuwania. Zginający się przegub daje możliwość manipulowania szczotką w taki sposób, by dotrzeć nawet do najtrudniej dostępnych miejsc, a długi drążek sprawia, że szczotka zbierze kurz nawet ze ściań.

Odpowiednie akcesoria to klucz do sukcesu związanego z naprawdę czystym domem. Wszystkie wyżej wymienione oferuje sklep internetowy https://www.leifheitsklep.pl/, w wyjątkowo atrakcyjnych cenach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here