Jaką wagę do łazienki wybrać i na co zwrócić uwagę przy wyborze? Wbrew pozorowi zakup wagi łazienkowej nie jest taki prosty, ponieważ samo wyposażenie różni się konstrukcją i funkcją. W tym materiale podpowiemy, jaką wagę kupisz, aby była dla nas odpowiednia.

Zobacz też: https://zakupowyporadnik.pl/jak-wybrac-wage-lazienkowa-jaka-waga-jest-najlepsza/

Rodzaje wag

Pierwszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę przy wyborze wagi łazienkowej, jest mechanizm. Na rynku dostępne są dwa rodzaje wag:

Mechaniczne – Jak sama nazwa wskazuje, za wskazanie odpowiedniego ciężaru odpowiadają elementy mechaniczne, w tym między innymi: Sprężyny, których odkształcenie wprawia w ruch obrotową wagę. Ponieważ nie ma tu części elektronicznych, wagi tego typu nie potrzebują zasilacza – nie musimy martwić się np. O wymianę baterii.

Elektroniczne – podstawowa zasada ich działania jest taka sama jak w wagach mechanicznych i również polega na odkształcaniu sprężyny pod naciskiem. W tym przypadku jednak odkształcenie mierzy się specjalnym czujnikiem – tensometrem. W innych przypadkach można zastosować konwertery hydrauliczne. W każdym z tych przypadków czujnik wagi elektronicznej wysyła sygnał do przetwornika analogowo-cyfrowego, który przetwarza jego odczyty na odpowiednie wartości, które są wyświetlane na ekranie.

Funkcje

Nowoczesne wagi nie tylko ważą, ale bardzo często pozwalają na dodatkowe pomiary dla urządzeń elektronicznych. Zastanawiając się, jaką wagę kupić, należy mieć jasność, jakie wartości może nam dać waga łazienkowa. Dzięki wagom elektronicznym urządzenie może obliczyć i podać różne wartości po wpisaniu naszego wieku i rozmiaru:

Waga – najbardziej oczywista funkcja i jedyna, jaką może nam zaoferować waga analogowa bez dodatkowego zasilania.

Procent tkanki tłuszczowej – Skala wylicza jaki procent naszej masy stanowi tkanka tłuszczowa. W większości przypadków jest to możliwe dzięki słabemu impulsowi elektrycznemu wysyłanemu przez Wagę, która następnie oblicza czas potrzebny na przedostanie się przez nasze ciało.

Procent tkanki mięśniowej – waga oblicza, jaki procent naszej masy stanowią mięśnie

Waga kości – Urządzenie oblicza, ile kilogramów waży cały nasz szkielet

Przeczytaj też: http://czytamysluchajac.pl/jaki-trymer-kupic/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here