Szkolenia za pośrednictwem internetu cieszą się ogromną popularnością. Dzisiaj nie trzeba nawet wychodzić z domu, by zdobywać rzetelną, potrzebną do zawodowego rozwoju wiedzę. Jak jednak wybierać kurs księgowości online czy każdy inny, by ten został zrealizowany z korzyścią? Podpowiadamy, na co zwracać szczególną uwagę.

Sprawdź organizatora szkolenia

Popularność kursów internetowych sprawiła, iż na rynku pojawiły się liczne oferty tego sposobu zdobywania wiedzy. Niestety, nie wszystkie są rzetelne, wiarygodne, nie wszystkie w ogóle liczą się na rynku. Podstawą jest weryfikacja organizatora szkolenia. Ile działa juz w branży, jakie są na jego temat opinie? To konieczne pytania, na które trzeba znać odpowiedź, zanim zapiszemy się na dane szkolenie.

Zweryfikuj program szkolenia

Każdy dobry organizator udostępnia szczegółowy program szkolenia. Należy go dokładnie przeczytać. Może okazać się, że program przewiduje dostarczenie informacji zbędnych, nieaktualnych, takich, które potencjalny kursant już posiada. Co więcej, niektóre informacje można zdobyć za darmo, więc po co za nie płacić? Dobrą praktyką jest sprawdzenie wyszukiwarki internetowej, by dowiedzieć się, czy wiedza z danego zakresu nie jest przypadkiem dostępna dla wszystkich.

Zwracaj uwagę na szczegóły

Organizator musi być profesjonalny. Jeśli w ofercie czy programie kursu widzisz błędy, zrezygnuj. Jeśli wzór umowy jest niejasny albo zawiera dziwne, niekorzystne sformułowania, zrezygnuj. Jeśli nie możesz uzyskać odpowiedzi na wszystkie pytania, nie korzystaj z takiego kursu. Dobre szkolenia to te, do których można wracać w dowolnym momencie, a organizator oferuje dodatkowo plik z materiałami dydaktycznymi. Nie ma tutaj znaczenia, czy kurs przewidziany jest dla początkujących księgowych, a może chce z niego skorzystać biegły rewident. Kursy muszą być tak samo jakościowe bez względu na poziom wiedzy uczestników.

Sprawdź opinie innych

Internet jest skarbnicą wiedzy i warto z niego korzystać. Wspominaliśmy już, by zawsze sprawdzać opinie o organizatorze, ale też samym kursie. Jeśli szkolenie cieszy się dużą popularnością, pochlebnych opinii będzie na pewno wiele. Rezygnuj za to z uczestnictwa w takich spotkaniach online, co do których liczni kursanci mają spore zastrzeżenia. Pamiętaj, że udział w dobrym szkoleniu to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. Jeśli ktoś proponuje Ci podobny kurs za kilkaset złotych, raczej nie jest dobrej jakości. Wyjątkiem są oczywiście szkolenia dofinansowywane, z których jak najbardziej warto korzystać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here