Zadbana twarz jest wizytówką kobiety. Wydaje mi się, że pomimo i tak coraz większej świadomości kobiet (względem swojego wyglądu) nie do końca zdajemy sobie sprawę z tego, jak wpływa na nasz wizerunek dobrze zrobiony makijaż oka. Odpowiedni makijaż (oka i brwi) podkreśla, modeluje, akcentuje kolor tęczówki. Sprawia, że twarz staje się wyrazista, nabiera charakteru. Brwi w tym wszystkim są bardzo niedoceniane zatem sprawdzimy jak w kilku prostych krokach wykonać idealny makijaż brwi na co dzień.

Makijaż brwi wydaje się być ryzykowny, bo efekt często wygląda karykaturalnie

Kiedyś modne były brwi mocno wyrysowane czarną kredką. Czasy się jednak zmieniły. Brwi mają być „sobą”, mają wyglądać naturalnie oraz mają być spójną częścią naszej twarzy. Wiele kobiet odstępuje od makijażu brwi z powodu braku umiejętności i strachu przed osiągnięciem efektu clowna. Warto jednak pomyśleć nad lekkim podkreśleniem brwi np. delikatnie barwiącym, brązowym żelem, ponieważ podkreśla to rysy naszej twarzy. Odpowiednio zaznaczone brwi optycznie powiększają powiekę i „podciągają” ją do góry – ma to ogromne znaczenie dla kobiet borykających się z problematyczną i kłopotliwą „opadającą” powieką.

Jak zrobić brwi?

młoda twarz

Istnieje kilka metod malowania brwi, w zależności od potrzeb i upodobań. Pierwszym etapem pielęgnacji brwi jest regulacja. Jeżeli nie masz wprawy, nie masz do siebie zaufania, nie masz wyobraźni, nie wiesz co Ci pasuje, nie bierz się za regulację sama! Samodzielne wyrywanie włosków może okazać się tragiczne w skutkach. Najlepszą opcją będzie wizyta w profesjonalnym salonie kosmetycznym, w którym wykwalifikowana osoba, zajmie się zbędnym owłosieniem. Odpowiednia regulacja nada brwiom kształt oraz sprawi, że późniejsze ich podkreślenie będzie o wiele łatwiejsze.

Nauka czyni mistrza, ale niema sensu od samego początku wyrywać się i bawić w misterne kontury. Zacznij od podkreślenia brwi bezbarwnym lub lekko brązowym żelem oraz utrwalenia ich kształtu szczoteczką.
Aby nauczyć się wykonywać poprawny makijaż brwi ważna jest praktyka. Wykonaj kilka prób przed lustrem w domowym zaciszu.

Po wyczesaniu i podkreśleniu kolejnym etapem makijażu jest kontur i wypełnienie.
Po pierwsze, kolor wypełnienia (cień, kredka lub żel modelujący) powinien być zbliżony do koloru brwi, a najlepiej nieco jaśniejszy, by nie kontrastował za bardzo z naturalnym kolorem włosków.
Po drugie, do makijażu brwi cieniem, żelem lub pomadą używaj małego, skośnego pędzelka o twardym i sztywnym włosiu, którym odpowiednio wymodelujesz kontur brwi.
Po trzecie, przed nałożeniem żelu, cienia lub innego produktu, wyczesz brwi szczoteczką, aby usunąć pozostałości podkładu tudzież pudru.

Szybki makijaż brwi

Najszybszym sposobem na malowanie i modelowanie brwi jest użycie żelu do modelowania brwi – bezbarwnego lub z kolorem. Dobrze wyregulowane i wypielęgnowanie brwi nie potrzebują niczego więcej. Po wykonanym makijażu twarzy, wyczesz czystą szczoteczką brwi, aby usunąć pozostałości produktów, a następnie zaaplikuj żel. Wyczesuj zawsze w stronę, w którą rosną włosy. Jeśli masz odpowiednio wyregulowane brwi, a łuk jest ostry, to taki makijaż brwi zdecydowanie wystarczy. Dzięki użyciu żelu włoski będą zdyscyplinowane przez cały dzień.

brwi

Makijaż brwi kredką

Na początku skup się na wyrysowaniu (dobrze zaostrzoną) kredką wewnętrznego łuku brwiowego, a następnie pokrywaj lub dorysowuj pojedyncze włoski tam gdzie widoczne są prześwity lub nierówności. Zacznij od miejsc na zewnątrz, a kredkę prowadź delikatnie, by nie pozostawić zbyt mocnego koloru. W tej metodzie chodzi głównie o to, aby nadać brwiom delikatnego kształtu.

Kredka idealnie nadaje się do tego, aby wyrysować to, czego nie podarowała nam Matka Natura. Dzięki temu ujednolicamy kolor brwi, uwydatniamy je i wypełniamy. W wewnętrznym kąciku pamiętaj wypełnić prześwity w stronę, w którą naturalnie rosną włosy. Po zakończeniu, wyczesz włoski szczoteczką, pozwoli to na równomierne rozprowadzenie oraz usunięcie nadmiaru kredki.

Makijaż brwi cieniem/pomadą.

Do tego typu makijażu brwi dobieraj kosmetyk zbliżony kolorem do koloru włosków – będzie wyglądało naturalniej. Makijaż wykonuj małym, skośnym, ostro zakończonym pędzelkiem. Makijaż rozpocznij od nałożenia cienia pędzelkiem w tych miejscach, w których występują prześwity. Malować brwi zacznij od części zewnętrznej i przedłuż delikatnie linię brwi. Maluj tak, jakbyś chciała ostrą końcówką pędzelka, domalowywać pojedyncze włoski tworząc nowy kształt wypełniając równocześnie luki i ubytki. Brwi przeczesuj delikatnie szczoteczką.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here