Statystyki pokazują, że obecnie nie brakuje osób zainteresowanych właśnie markizami. Jesteś w tej grupie? W sklepach możesz zdecydować się na rozmaite markizy. Jakie modele są najczęściej wybierane?

Markizy bez kasety

Można miedzy innymi zdecydować się na markizy bez kasety. Co warto zaś wiedzieć na ich temat? Na początek trzeba wyjaśnić, że takie akcesoria są przede wszystkim stosowane w przypadku relatywnie małych powierzchni. Bardzo dobrze sprawdzają się zatem na balkonach. Nic nie stoi na przeszkodzie, by użyć je również na tarasach. Znakomicie wywiązują się ze swojego głównego zadania w tym temacie. W związku z tym perfekcyjnie chronią przed słońcem, wiatrem, deszczem itp. Na dodatek są bardzo proste w tematyce montażu. Okazuje się, że markizy bez kasety są instalowane przy pomocy uchwytów do ściany albo krokwi dachowych. Poza tym cechują się lekką oraz stabilną konstrukcją. Jeśli chodzi o sterowanie, to markizy bez kasety są obsługiwane albo ręcznie, albo elektrycznie. Takie modele mogą być dodatkowo wyposażone w rozmaite gadżety. Jakie? To między innymi czujniki (wiatrowe, słoneczno-wiatrowe, czy nawet wstrząsowe 3D). Na uwagę zasługuje fakt, że markizy bez kasety są bardzo eleganckie. Dobry producent gwarantuje, że materiał będzie odporny na promienie słoneczne itp. dzięki czemu można liczyć na wieloletnie użytkowanie. Inna ważna sprawa jest taka, że warunki finansowe są bardzo atrakcyjne.

Zobacz także: http://www.journalofecologyandhealth.pl/czym-cechuja-sie-pergole-tarasowe/

Markizy w kasecie i półkasecie

To jednak nie jedyna opcja. Można bowiem zdecydować się także na markizy w kasecie i półkasecie. Czy warto? Naszym zdaniem, to dobra decyzja. Oczywiście, takie modele bardzo dobrze chronią między innymi przed nadmiarem promieni słonecznych. Dodatkowo znakomicie sprawdzają się jako ochrona przed wiatrem, deszczem itp. Nikt nie może narzekać na walory estetyczne. Urozmaicony asortyment powoduje, że bez problemu można je dobrać do danego miejsca. Korzystają z tego Klienci indywidualni oraz biznesowi. Porządne markizy w kasecie i półkasecie są solidne i trwale. Kosztują nieco więcej niż modele bez kasety. Dlaczego? Po ich zwinięciu (chodzi teraz o modele w kasecie) materiał jest cały czas ukryty w kasecie, która jest generalnie zamykana przez ruchomą belkę przednią. Na skutek tego tkanina jest chroniona nawet wtedy, kiedy w ogóle nie korzystamy z markizy. Z kolei półkaseta daje szansę tylko na częściowe schowanie w kasecie (nie jest ona zamykana). Markizy tego typu także są bardzo łatwe w aspekcie montażu (są mocowane do ściany, stropu lub krokwi dachu).

Aktualną ofertę markiz znajdziesz na https://www.systemysurma.pl/markizy/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here