Depilacja włosów łonowych bywa bardzo problematyczna. Niewiele osób wie, jak sobie z nią poradzić i jak ją przeprowadzić, aby nie dopuścić do podrażnień. A one niestety często się zdarzają. Po źle przeprowadzonym goleniu skóra jest mocno podrażniona i zaczerwieniona. Zaczynają pojawiać się na niej krostki i wypryski, które później, ponownie podrażnione maszynką do golenia, przeistaczają się w spore strupki, co może doprowadzić nawet do poważniejszego stanu zapalnego.

A jak golić włosy łonowe, by skóra w miejscach intymnych zawsze była gładka i jednocześnie zdrowa oraz idealnie wypielęgnowana? Czy korzystać w tym przypadku z jednorazowych maszynek do golenia, czy jednak lepiej używać elektrycznych depilatorów? A może jeszcze lepszym wyborem okaże się wosk bądź depilacja laserowa? Warto to sprawdzić i zobaczyć, która metoda depilacji doskonale sprawdza się w przypadku wrażliwych i delikatnych miejsc intymnych.

Od razu należy też wspomnieć o tym, że włosków w takich obszarach nie powinno się golić zbyt często. Odgrywają one bowiem bardzo ważną rolę. Chronią miejsca intymne przed ewentualnymi infekcjami i chorobami. Zabezpieczają je przed brudem, który osadza się na nich, a dzięki temu nie przedostaje się do wnętrz miejsc intymnych. Mimo wszystko większość kobiet lubi golić się „na zero”. Taka depilacja powinna być przynajmniej właściwie przeprowadzona.

Panie zdecydowanie najczęściej korzystają z jednorazowych maszynek do golenia

Są one łatwo dostępne – można je dostać w każdej drogerii, sklepie kosmetycznym, aptece, supermarkecie czy nawet kiosku. Kosztują od dwóch do dziesięciu złotych, choć ostatnio wśród nich zdarzają się też dużo droższe okazy. Maszynki do golenia w cenie kilkudziesięciu złotych zawierają zazwyczaj dodatkowe specjalne paski nawilżające, które podczas golenia wydzielają substancję mającą zapewniać maszynce lepszy poślizg i ułatwiającą przesuwanie nią po skórze.

pod prysznicem

Jednorazowe maszynki są też dość skuteczne, ponieważ dzięki nim można pozbyć się nawet tych najmniejszych włosków, co w przypadku depilatorów elektrycznych jest po prostu niemożliwe. Depilacja nimi jest zupełnie bezbolesna. O ile nie korzysta się z nich codziennie, nie sprawiają bólu, jednakże mogą doprowadzać do wrastania włosków w skórę i tworzenia się stanów zapalnych. A jak golić włosy łonowe jednorazowymi maszynkami? W pierwszej kolejności należy rozgrzać skórę i otworzyć jej pory. Można w tym celu wziąć ciepłą kąpiel z dodatkiem aromatycznego płynu do kąpieli.

Następnie należy nałożyć na skórę odpowiedni preparat zmiękczający włoski – najlepiej sprawdzi się tutaj specjalistyczna pianka do golenia, może być to nawet preparat typowo męski, który doskonale rozmiękcza nawet twarde i grube owłosienie. Następnie z pomocą maszynki trzeba usuwać po kolei warstwy włosków. Powinno się to robić pod włos – mimo iż taka technika nie zapewni idealnie gładkiej skóry, jest ona w stu procentach bezpieczna.

Jeżeli jednak jakaś kobieta nie ma ochoty na codzienne lub zbyt częste usuwanie swoich włosków łonowych, zawsze może zastąpić jednorazową maszynkę do golenia nowocześniejszym elektrycznym depilatorem. To sprzęt bezpieczniejszy, umożliwiający usunięcie włosków wraz z ich cebulkami.

Nie można się nim zaciąć, dlatego też polecany jest on osobom mającym skórę wrażliwą i skłonną do podrażnień oraz taką, na której występują już pewne krostki bądź guzki. Najnowocześniejsze maszynki elektryczne, pojawiające się obecnie na rynku, wyposażane są w specjalistyczne powłoki, które gwarantują lepszy poślizg i hamują rozwój szkodliwych bakterii. Mają jednak podstawową wadę – przeprowadzona nimi depilacja jest dość bolesna, zwłaszcza w przypadku miejsc intymnych.

golić włosy łonowe

Aby więc oszczędzić sobie tych wszystkich cierpień i jednocześnie usunąć wszystkie włoski wraz z cebulkami, warto też pomyśleć o udaniu się na depilacje laserową. W ostatnich latach jest to jeden z najpopularniejszych zabiegów przeprowadzany we wszystkich gabinetach medycyn estetycznej. Gwarantuje on pełne usunięcie włosków i pozostawienie idealnie gładkiej i perfekcyjnie nawilżonej skóry. Depilacja laserowa jest dość droga, ale mimo wszystko warto w nią zainwestować. Każda kobieta, która jest już zmęczona regularnym goleniem ciała, powinna z tej metody skorzystać.

Kobiety powinny wiedzieć nie tylko o tym, jak golić włosy łonowe, ale jeszcze jak pielęgnować skórę po przeprowadzeniu zabiegu depilacji. Zazwyczaj jest ona wtedy podrażniona i osłabiona, dlatego trzeba ją dodatkowo nawilżyć, nakładając na nią hipoalergiczny krem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here