Miłość to bardzo piękne, ale i odpowiedzialne uczucie, którego nie da się wymusić na żadnej osobie. Nie zawsze zjawia się od razu, czasami wymaga cierpliwości, uwagi, a nawet pracy oraz zmiany nastawienia do otaczającego świata i ludzi.

Szukam męża, z którym można zbudować trwały i udany związek oparty na wzajemnej miłości, szacunku i zaufaniu. Niby banał, ale w rzeczywistości nierzadko trudne do realizacji marzenie prawie każdej istoty żyjącej na ziemi.

Jest wiele ofert poszukujących partnera do różnych relacji. Te najpoważniejsze dotyczą dojrzałości w poczuciu i dawaniu bezpieczeństwa drugiej istocie. Takim przejawem dojrzałości jest zawarcie małżeństwa z wzajemnym zobowiązaniem na całe życie do budowania bliskości i intymnej jedności. Taką możliwością staje się druga połówka i tworzenie z nią rodziny.

Nie zawsze istnieją możliwości spotkania odpowiedniego człowieka, z którym można znaleźć tę właściwą więź i nić porozumienia. Są osoby samotne z własnego wyboru lub z konieczności ze względu właśnie na taką niemożność odnalezienia drugiej połówki, dzięki której serce zacznie mocniej bić. Zbyt długie trwanie w takim stanie rodzi frustrację, rezygnację, zgorzkniałość, poczucie takiego przeznaczenia oraz nieuchronnej racji bytu.

Zwłaszcza w dzisiejszych czasach przeniesienia życia do wirtualnej przestrzeni, warto szczęściu dopomóc i wyjść naprzeciw. Poszukiwania, mimo że często nie od razu dają efekty, bywają ciekawym procesem poznawczym, kształcącym i kształtującym, dlatego warto zadać sobie taki trud. Istotą takiego procesu jest odnalezienie kochanej osoby na całe życie, ale jednocześnie odkrycie przed nami tego, co dla nas jest ważne i dające spełnienie. Jest to taki sprawdzian tego, do czego dążymy i jak bardzo nam na tym zależy.

W trakcie takich działań dowiadujemy się co dla nas jest istotne, jakie są nasze wyobrażenia, oczekiwania, kogo potrzebujemy oraz jaki obraz kreuje nasza podświadomość. Mąż, żona to nie osoby idealne, ale takie, które stanowią bratnią duszę lub dopełnienie naszej potrzeby bliskości, pragnień i realizacji życiowych planów. Nie są wypełnieniem luki lub pustki, nie stanowią uatrakcyjnienia lub przeciwwagi dla nudy ani nie mogą być uzupełnieniem rubryki w idealnym CV.

Szukam męża, który podobnie jak ja chce być przyjacielem, któremu można powierzać swoje sekrety i być jego powiernikiem, dawać miłość i troskę, ale również być kochanym i wspólnie troszczyć się o rodzinę, aby wspólnie dzielić się trudami i razem świętować radości, cieszyć się tym, co przyjemne, ale i zaradzić temu, co czasami bywa trudne.

W świecie zdominowanym przez szybkie zadania i sztuczne reakcje na mnogość propozycji płynących od wielkich kreatorów i sprzedawców współczesnego życia, warto zachować niezmienne wartości, jakie kultywuje tradycyjna rodzina, oparta na miłości małżonków oraz wzajemnym szacunku rodziców i dzieci.

Mąż – to ważna i doniosła rola przeznaczona dla prawdziwych mężczyzn, którzy nie boją się odpowiedzialności za siebie i za innych, ale właśnie dla tego powołania zostali obdarzeni swoją siłą, rozwagą i męstwem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here