Lubisz często zmieniać kolory na paznokciach i regularnie wykonujesz zabiegi manicure. Jeśli korzystasz z usług profesjonalnego salonu, nie musisz się martwić o jakość produktów. Każda stylistka wie, na co zawracać uwagę przy przechowywaniu lakierów hybrydowych. Jeśli natomiast masz swój zestaw w domu i często wykonujesz zabieg sama, sprawdź koniecznie jak przechowywać lakiery, by te nie traciły swoich właściwości!

Inspiracje z salonów

Bez względu na to, czy wybieramy się do salonu kosmetycznego, czy fryzjerskiego, te profesjonalne wyróżniają się na tle konkurencji. O tym, jak znaleźć dobrego fryzjera poczytasz w innym artykule na stronie http://www.wolabaranowska.pl/szukasz-dobrego-fryzjera-w-lublinie-sprawdz-nasz-artykul-zanim-zadzwonisz-do-przyjaciolki/, dzisiaj skupimy się na salonach manikiur. Prawdziwe stylistki wiedzą, jak zadbać o swoją kolekcję lakierów. Nierzadko ich ilość liczy się w dziesiątkach, a nawet setkach buteleczek. Nieumiejętne ich przechowywanie może wpłynąć na właściwości lakieru, a co za tym idzie na efekty samych zabiegów. Dalsze skutki takiej lawiny są chyba proste do przewidzenia. Niezadowolone klientki, spadek reputacji i w końcu brak klientów. Jednym słowem, przez nieprawidłowe przechowywanie lakierów, może stracić swój biznes! Dlatego wybierając się do salonu, szukaj tych z długim stażem. Gdzie je znajdziesz? Najszybciej na https://www.moment.pl/paznokcie/manicure/olsztyn, gdzie ponadto zarezerwujesz dogodny termin i będziesz mogła sprawdzić pełną ofertę salonu.

Jak przechowywać lakiery hybrydowe?

Największy wpływ na właściwości lakierów mają częstotliwość używania, światło i temperatura. Dlatego też zawsze trzeba je trzymać z dala od wysokich temperatur, dużej wilgotności czy nasłonecznienia. Doskonałe miejsce to suche, zacienione i gwarantujące stałą, pokojową temperaturę. Łazienka nie jest więc dobrym miejscem na trzymanie lakierów hybrydowych. Podobnie półki zlokalizowane blisko bezpośredniego źródła ciepła.

Kolejną kwestią jest to, w jaki sposób układasz buteleczki z lakierem. Wrzucenie ich byle jak do kuferka nie jest dobrym rozwiązaniem. Każda buteleczka powinna stać pionowo. Doskonale sprawdzą się pojemniki z przegródkami, które pozwolą z łatwością utrzymać buteleczki w pozycji pionowej.

Po każdym użyciu pamiętaj, aby dobrze dokręcić nakrętkę. Niedomknięcie butelki spowoduje dostawanie się powietrza do jej wnętrza. To zaś wysuszy lakier i sprawi, że ten straci swoje właściwości. Pamiętaj również, aby nie stawiać lakierów blisko lampy UV. To niestety bardzo częsty błąd osób niedoświadczonych. W ten sposób szybko zniszczysz lakier, który przecież jest wrażliwy na działanie promieni UV, gdyż te go utwardzają. Podobnie wpływa na nie światło słoneczne, dlatego lakiery należy trzymać w zacienionym miejscu.

Na koniec warto także wspomnieć o dacie ważności. Lakiery hybrydowe również mają swój termin przydatności. Jeśli Twoje już dawno go utraciły, wyrzuć je i kup nowe. Stary lakier nie spełnia już swojej roli i nie gwarantuje dobrej przyczepności. Każda profesjonalna stylistka wie, że tylko wartościowy produkt, może zapewnić bezpieczną i efektywną stylizację paznokci.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here