Smartfony przebojem podbiły rynek telefonów komórkowych, a wraz z nimi do powszechnego użycia wszedł system operacyjny Android. Spotykamy go coraz częściej i to w urządzeniach, które z komórkami mają niewiele wspólnego. Funkcjonalność systemu nierozerwalnie łączy się z usługą google play. Bardzo prosto utworzyć w niej konto, ale jak wylogować się z google play?

Można byłoby zapytać, po co ktoś chciałby wylogować się z google play?

Racjonalnych jest całkiem sporo. Można zacząć od tego, że nie korzystamy z tej usługi non stop, a jedynie czasami. Po co więc być stale zalogowanym? Można również domniemywać, że google monitoruje naszą aktywność w sieci i dlatego odpowiedź na pytanie jak wylogować się z google play nie jest taka oczywista. Najprostszym powodem, dla którego można jej poszukiwać, jest logiczny argument, że jeżeli do jakiejś usługi się logujemy, to musi istnieć opcja wylogowania się z niej.

Ale google play opcję te skutecznie ukrywa. Trzeba mu oddać słuszność w tym, że stały login odciąża użytkownika z konieczności każdorazowej weryfikacji tożsamości przed korzystaniem z usługi. Tak jest po prostu szybciej i wygodniej, a przecież twórcy kolejnych wersji sytemu Android stawiają głównie na funkcjonalność, intuicyjność i wygodę posiadaczy urządzeń wyposażonych w ten system operacyjny. Jest zatem wygodnie, bez podawaniu loginu i hasła za każdym razem. Nie bez znaczenia jest również fakt bezpieczeństwa danych.

telefon i dziewczyna

Do większości kradzieży haseł i loginów dochodzi przy okazji właśnie logowania, bo przecież wtedy tych danych używamy. Jeśli więc tego nie robimy, bo nasze konto jest aktywne stale, ograniczamy tym samym możliwość utraty tych danych. Podobnie jest z sytuacjami, w których użytkownik zgubi lub zapomni hasło dostępu. Naturalnie istnieją mechanizmy skutecznej weryfikacji tożsamości użytkownika, który sugeruje zagubienie loginu. Jednak zawsze będzie to dodatkowa komplikacja systemu i dodatkowa furtka dla oszustów. Jeżeli zalogowaliśmy się raz i nie wiemy, jak wylogować się z google play, nie musimy tak naprawdę pamiętać danych do logowania, bo prawdopodobnie nie będziemy ich już potrzebować.

Bez względu na to, jak ważne są aspekty wygody czy bezpieczeństwa, nie można pozbawiać użytkowników możliwości pełnej interakcji z usługą, w której są zalogowani. Warto rozważyć również przypadek, w którym ktoś ukradł nam telefon. Dysponując stałym dostępem do naszego konta, złodziej może nie tylko narazić nas na horrendalny rachunek za usługi komunikacyjne, ale również pobrać płatne aplikacje, zrobić zakupy, czy wykorzystać nasz smartfon do tysięcy różnych innych niebezpiecznych celów. Wszystko będąc non stop online. Warto zatem wiedzieć, jak wylogować się z google play, korzystając z innego urządzenia niż nasz telefon. Posiadając taką wiedzę, możemy znacząco ograniczyć nasze straty, wynikłe z sytuacji kradzieży komórki.

Na pytanie jak wylogować się z google play, odpowiedzi szukają również użytkownicy, którzy urządzenie z Androidem zamierzają sprzedać, albo oddać innym. Nikt przecież nie chce, by z jego prywatnego konta nadal korzystały postronne osoby. Oprócz mechanicznego czyszczenia sprzedawanego sprzętu i usunięcia zawartości pamięci wewnętrznej z naszych osobistych notatek, plików muzycznych, fotografii, nagrań wideo, danych logowania przeglądarki, historii wyszukiwanych stron, aplikacji, z których na co dzień korzystaliśmy, słowem wszystkiego, co było tylko nasze, warto również wylogować się z google play.

jak wylogować się z google play

Zazwyczaj łączy się to z koniecznością usunięcia konta powiązanego z konkretnym urządzeniem. Bywa że możliwe jest to tylko i wyłącznie przy okazji przywrócenia ustawień fabrycznych sprzętu, co z kolei może wyczyścić całą pamięć wewnętrzną. Dlatego reset do ustawień fabrycznych powinno wykonać się tylko wtedy, kiedy jesteśmy pewni, że nie zależy nam już na żadnych danych zapisanych w urządzeniu i liczymy się z możliwością ich bezpowrotnej utraty.

Sytuacja komplikuje się w momencie, w którym dane są nam potrzebne, ale konto chcemy usunąć, ponieważ zamierzamy na przykład założyć nowe. Jak wylogować się z google play w tej sytuacji? Odpowiedzi należy szukać w internetowych poradnikach. Okazuje się bowiem, że z nie do końca jasnych powodów, google sprytnie ukryło funkcję login out w swojej aplikacji.

Bez względu na powód, użytkownicy powinni bez żadnych problemów dowiedzieć się, jak wylogować się z google play. Naprawdę dziwne jest to, że odpowiedź na to pytanie wydaje się tak bardzo skomplikowana. Jak wylogować się z google play? A może to niemożliwe?

[Głosów:13    Średnia:2.6/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here