Gdzie wybrać się w Polsce na majówkę? Prawdę mówiąc, wybór nie jest prosty. Mamy do wyboru malownicze Mazury, surowe Bieszczady, Beskidy, całe Wybrzeże i… dziesiątki, a może nawet i setki lokalizacji, które koniecznie trzeba odwiedzić. W poniższym tekście przedstawimy kilka propozycji zarówno na krótki, wielkomiejski city break, jak i relaksacyjny wypad poza miasto.

City break w Sandomierzu, Toruniu lub Przemyślu – co wybrać?

Gdzie na majówkę? Jeśli ktoś lubi starą, galicyjską zabudowę, to Przemyśl będzie dla niego idealną lokalizacją. Tutejszy rynek jest prawdziwą perełką miasta, podobnie zresztą jak lokalny dworzec kolejowy. Zamek Kazimierzowski, Muzeum Dzwonów i Fajek, a także słynny Kopiec Tatarski to tylko kilka przykładów lokalizacji, które „obowiązkowo”trzeba zobaczyć. Wybierając się na majówkę, warto też zastanowić się nad odwiedzeniem Sandomierza z jego bogatą, podziemną trasą turystyczną. Można też wybrać się do Torunia, w którym znajdziemy przepiękną, tym razem poniemiecką zabudowę. Nie jest też tajemnicą, że wszystkie lokalne mapy turystyczne zachęcą nas do odwiedzenia niedużego, ale nowoczesnego planetarium.

Relaks na świeżym powietrzu? Czemu nie…

Myśląc o majówce, od razu pojawiają się skojarzenia z Bieszczadami, polskim Wybrzeżem lub Tatrami. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że miejsca te wszyscy znają. Z mniej popularnych lokalizacji, warto odwiedzić:

  • Jezioro Żywieckie, a także Żywiec, Bielsko-Białą i wiele tutejszych atrakcji,
  • Jezioro Poraj, które leży zaledwie kilkanaście kilometrów od Częstochowy,
  • Bory Tucholskie, które doceni każdy miłośnik ciszy i spokoju,
  • Karkonosze z tutejszym parkiem narodowym i wodospadem Szklarki.

Ciekawą propozycją na majówkę jest też wycieczka objazdowa po Polsce. Wystarczy zerknąć na dobry atlas turystyczny, by znaleźć kilka ciekawych miejsc, które warto w ten sposób odwiedzić.

Chcesz poznać Polskę? Zacznij czytać!

Jeśli nie wiesz, gdzie na majówkę, wakacje bądź inny, okolicznościowy wyjazd, koniecznie zajrzyj na https://sklep.polskaniezwykla.pl/. Znajdziesz tu dokładne, merytoryczne mapy polskich miast, szereg map turystycznych, a także atlasy i inne pozycje, który każdy turysta mieć przy sobie powinien. Dzięki temu łatwiej Ci będzie zaplanować konkretny wyjazd, a w jego trakcie (i po powrocie do domu) nie będziesz miał wrażenia, że źle wykorzystałeś Twój wolny czas.

I jeszcze jedno. Podczas majówkowych wyjazdów warto pozwolić sobie na odrobinę improwizacji. Być może uda Ci się odkryć w ten sposób wyjątkowe i niepowtarzalne miejsce, o którym inni nie mają najmniejszego pojęcia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here