Skoki tandemowe z miesiąca na miesiąc zdobywają coraz większą popularność, dlatego też wzrasta liczba śmiałków, którzy chcą przeżyć niesamowitą przygodę. Nie brakuje jednak osób, które pomimo olbrzymich chęci boją się oddać swój pierwszy skok. Niniejszy artykuł jest doskonałym wyborem właśnie dla początkujących skoczków, którzy chcą dowiedzieć się, czy skoki w tandemie są bezpieczne.

Wysoki poziom bezpieczeństwa

Skoki tandemowe oparte są na wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu, który zaprojektowany został właśnie z myślą o dwóch skoczkach. Profesjonalne spadochrony tandemowe posiadają odpowiednią czaszę, która jest w stanie bez trudu podtrzymać tandem.

Za bezpieczeństwo odpowiada również automat spadochronowy. W dużej mierze to właśnie dzięki niemu mamy pewność, że spadochron otworzy się automatycznie bez ingerencji pilota. Jeżeli główny spadochron nie zadziała, to uruchomiony zostanie oczywiście spadochron zapasowy.

Z wysokiej jakości materiałów wykonana jest także uprząż tandemowa, która łączy instruktora i pasażera tandemu. W dużej mierze to właśnie dzięki profesjonalnemu sprzętowi skoki tandemowe są bardzo bezpieczną rozrywką. Nawet przy skokach z dużych wysokości ryzyko wypadku jest znikome. Pamiętać należy jednak o tym, aby skorzystać z usług doświadczonych firm, które od wielu lat oferują skoki w tandemie.

Czy każdy może oddać skok w tandemie?

Olbrzymim atutem skoków tandemowych jest oczywiście ich bardzo duża dostępność. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że w każdym większym mieście w Polsce, można bez problemu oddać swój pierwszy skok. Dla wielu osób bardzo dużym atutem jest także to, że do skoku nie trzeba w żaden sposób się przygotować. Za bezpieczeństwo i wszystkie kwestie techniczne odpowiada doświadczony instruktor.

Pamiętać należy jednak o tym, że skoki tandemowe mają swoje przeciwwskazania. Szczególną ostrożność powinny zachować osoby, które mają mniejsze lub większe problemy z kręgosłupem. Skoki spadochronowe nie są dobrym wyborem również dla osób z wrodzoną łamliwością kości i epilepsją. Skoki tandemowe zabronione są także osobom z ostrą niewydolnością krążeniową i oddechową. Przed oddaniem pierwszego skoku warto skonsultować się z lekarzem rodzinnym.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here