Należy mieć świadomość, że montaż paneli fotowoltaicznych jest zdecydowanie trudniejszym zadaniem niż mogłoby się wydawać. Konieczne jest bowiem uwzględnienie bardzo dużej liczby czynników.

Estetyka

Warto wiedzieć, że wspomniany czynnik jest z roku na rok uwzględniany przez coraz większą liczbę użytkowników. Panele fotowoltaiczne powinny bowiem prezentować się bardzo estetycznie.

Obecnie część klientów jest zainteresowanych, by ich rozwiązania były widoczne z bardzo daleka. Z kolei inni preferują zdecydowanie bardziej dyskretne rozwiązania.

Rodzaj dachu i jego pochylenie

Należy mieć świadomość, że nie na wszystkich dachach będzie możliwe zamontowanie paneli fotowoltaicznych. Godny uwagi jest fakt, że na płaskich dachach można bez żadnego problemu zastosować stelaż podobny do gruntowego. Bardzo istotne znaczenie ma strona świata. Nie jest rekomendowane montowanie systemy od północy.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że zdecydowanie najbardziej odpowiedni kąt nachylenia powinien wynosić od 30 do 40 stopni. Oczywiście obecnie montaż paneli fotowoltaicznych może być wykonany nawet na płaskich dachach. Wystarczy do tego celu wykorzystać tzw. ekierki. Pozwalają one bowiem na ustawienie paneli pod właściwym kątem.

Wygoda czyszczenia

Warto wiedzieć, że bardzo istotnym minusem zainstalowania paneli na dachu jest znacznie trudniejsza dostępność. Jak wiadomo panele, które będą zlokalizowane bezpośrednio na gruncie można nie tylko i wyłącznie łatwo przeglądać, ale również konserwować. Koniecznie trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że przez zdecydowaną większość roku deszcze będą wykonywały całą pracę za użytkownika.

Osoby, które są zainteresowane zamontowaniem paneli fotowoltaicznych powinny jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji zastanowić się nad bardzo dużą liczbą szczegółów strukturalnych i technicznych.

Montaż paneli fotowoltaicznych na gruncie na gruncie

Jak zostało już wspomniane wcześniej panele fotowoltaiczne można bez żadnego problemu zamontować na gruncie. Użytkownicy będą mieli dzięki temu zdecydowanie większe możliwości przy wykorzystaniu omawianej instalacji.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że panele można na gruncie stosunkowo łatwo ustawić. Ponadto nie ma praktycznie żadnych ograniczeń ze strony konstrukcji dachowej.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Hymon Energy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here