Mobilne obozy budowlane są przeznaczone do zapewnienia tymczasowego zakwaterowania pracownikom budowlanym pracującym na dużych i rozległych placach budowy. Ponieważ prace budowlane mogą trwać tygodniami lub miesiącami, ważne jest, aby zapewnić pracownikom godne i komfortowe warunki życia i pracy.

Opłacalną opcją dla tymczasowego zakwaterowania i budynków gospodarczych są budynki z kontenerów blokowych, które są wykorzystywane do budowy prefabrykowanych obozów budowlanych.

Korzystnie jest kupić obóz budowlany pod klucz, aby szybko rozwiązać takie zadania:

 • Stworzyć dobre warunki życia dla pracowników;
 • Kompaktowe rozmieszczenie różnych elementów infrastruktury: pomieszczeń do spania i wypoczynku, kuchni, stołówek, pryszniców i sanitariatów;
 • Zorganizować mobilny i wygodny plac budowy.

A gdy szybko i tanio rozwiążesz kwestie zakwaterowania pracowników i zapewnienia im warunków bytowych, możesz szybko rozpocząć proces pracy. I wyprzedzić konkurencję.

Zalety obozów socjalnych z bloków modułowych:

 • Korzystne koszty modułów i całego kampusu.
 • Szybka budowa i nieskomplikowany montaż, łatwe przemieszczanie i możliwość długotrwałego użytkowania na różnych placach budowy.
 • Niezawodność działania i wysoka jakość modułów.

Jakie są projekty budynków dla obozów modułowych?

Obozy modułowe składają się z różnych budynków, których konfiguracja zależy od wielkości i kształtu kontenerów użytych do ich budowy. Moduły mogą być ułożone w pojedynczym rzędzie lub ustawione jeden na drugim, tworząc budynki o więcej niż jednej kondygnacji.

Technologia jest idealna do budowy obozów wojskowych czy survivalowych

Koszary modułowe są opłacalnym rozwiązaniem w przypadku nagłej potrzeby urządzenia miejsca dla harcerzy, przemieszczenia wojsk, utworzenia tymczasowej bazy do ćwiczeń, itp. Cechy konstrukcyjne pozwalają na budowę kompleksów mieszkalnych, przemysłowych, usługowych o różnych wielkościach, układach i kondygnacjach.

Koszary modułowe mogą być zaprojektowane z dowolną liczbą pomieszczeń i pomieszczeń pomocniczych, wyposażonych we wszystko co niezbędne do pełnienia służby i właściwego wypoczynku.

Zalety tej metody konstrukcji dla budownictwa wojskowego są następujące

 • szybka budowa;
 • mobilność budynków;
 • różne sposoby ocieplenia konstrukcji – budynek można łatwo dostosować do każdych warunków klimatycznych.

Co musimy wiedzieć, aby z powodzeniem zaprojektować modułowy obóz budowlany?

Aby zaprojektować modułowy budynek kempingowy na miarę, specjalista z firmy budowlanej musi znać przybliżoną powierzchnię obiektu, jego przeznaczenie oraz liczbę elementów.

W skład obozu budowlanego wchodzą zazwyczaj te pomieszczenia:

 • Osiedle mieszkaniowe. Wykonane są z fabrycznych kontenerów blokowych w postaci oddzielnych budynków lub dwupiętrowych zespołów mieszkaniowych – akademików. Jeden kontener może pomieścić 8 osób.
 • Do gotowania i jedzenia. Kuchnie i jadalnie mogą być wyposażone w specjalny sprzęt i meble.
 • Sanitarno-higieniczne (toalety, prysznice, wanny). Podczas produkcji modułów instalowana jest instalacja wodno-kanalizacyjna i komunikacja wewnętrzna.
 • Zaplecze administracyjne i gospodarcze. Są to sztab budowlany, sztygarzy, punkt sanitarny, magazyny itp.

Cena gotowych obozów rotacyjnych zależy od ich konfiguracji, niezbędnej komunikacji, dostępności mebli, urządzeń grzewczych i klimatyzacyjnych. Więcej informacji o cenie i specyfikacji domów modułowych znajdziesz na stronie https://mjproject.tech/domy-modulowe/ – sprawdź więcej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here