Codzienność, mroczna rzeczywistość

Wraz z ogólnym rozwojem technicznym, technologicznym świata oraz wzrostem świadomości ludzi o otaczającej nas rzeczywistości młodzi ludzie są posyłani do szkół w coraz to młodszym wieku. Dzisiejsza młodzież poza zajęciami lekcyjnymi zapisywana jest przez rodziców na zajęcia językowe, sportowe, taneczne i wiele, wiele innych. Ma to na celu rozwój ich dzieci w wielu kierunkach, pokazanie im świata oraz umożliwienie odnalezienia swoich pasji oraz tego co naprawdę chcieliby robić w życiu.

Szkoła – wiedza ogólna

W dzisiejszych czasach szkoły działają bardzo schematycznie. Egzaminy zdawane są według klucza, a materiał zaliczany jest na podstawie zasady trzech „z” – zakuć, zdać, zapomnieć. Niestety, często zdarza się, że wiedza nauczyciela nie wykracza poza szkolny podręcznik i nie potrafi on zainteresować uczniów tym co chce im przekazać. Nie oznacza to, że szkoła jest zbędna. Z perspektywy lat każdy człowiek wcześniej czy później stwierdza, że wszystko czego uczył się w mniejszym lub większym stopniu pozwoliło mu zapoznać się ogólnie z otaczającą go rzeczywistością oraz umożliwiło mu to funkcjonowanie w niej – jednak bez przekazania specjalistycznej wiedzy. Obecnie, szkoła średnia ma przygotować wyłącznie do zdawania egzaminów dojrzałości, czyli matur, a jej wyniki są szczególnie ważne by dostać się na wymarzoną uczelnię oraz kierunek studiów. Gdy już maturzysta zda maturę z biologii, języka angielskiego i kilku innych przedmiotów na poziomie umożliwiającym dostanie się na uczelnie staje przed bardzo ważnym pytaniem: gdzie studiować? A jeśli Twoim marzeniem były studia pielęgniarskie i życie w dużym mieście to może warto zadać sobie pytanie: gdzie studiować pielęgniarstwo w Warszawie?

Kierunek Pielęgniarstwo w Warszawie

Najczęściej wybieranymi uczelniami w Warszawie przez osoby, które chciałby podjąć studia pielęgniarskie są obecnie: wiodący prym na arenie ogólnopolskiej Warszawski Uniwersytet Medyczny (WUM), Akademia Wychowania Fizycznego (AWF) im. Józefa Piłsudskiego oraz Mazowiecka Uczenia Medyczna (wcześniej Wyższa Szkoła Mazowiecka). Ponadto, kierunek ten jest oferowany również na Uczelni Warszawskiej im. Marii Skłodowskiej-Curie (UW MSC) oraz Akademii Humanistyczno Ekonomicznej (AHE) w Łodzi – Wydział Zamiejscowy w Warszawie.

Studia pielęgniarskie w Warszawie – wybór uczelni

Kryteria wyboru uczelni wśród dzisiejszej młodzieży są naprawdę różne. Oczywiście, najważniejszym kryterium są progi punktowe i możliwość dostania się na wybrany kierunek studiów. Inne kryteria to kryteria mieszkaniowe, nowoczesność uczelni, wiek kadry wykładowczej, a często także co bywa niezrozumiałe młodzi ludzie podążają przez życie wraz ze znajomymi z piaskownicy. Świat jest coraz bardziej zróżnicowany i tolerancyjny, jednakże osoby wybierające kierunek pielęgniarstwo na studiach, myślące o pracy w tym zawodzie przez całe życie muszą mieć zacięcie do poznawania wiedzy o człowieku, zacięcie medyczne, a także, a może w szczególności – chęci pomocy drugiemu człowiekowi. Zawód pielęgniarza lub pielęgniarki to bardzo trudny, ale jakże ważny zawód.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here