Wszystkie firmy raz na jakiś czas mają styczność z prawem. Większość przedsiębiorców nie jest w stanie poradzić sobie w tej sytuacji samodzielnie. Z tego powodu korzystają z usług profesjonalnej kancelarii. Duże i średnie firmy, potrzebują tej pomocy częściej. Na co zwrócić uwagę, decydując się na obsługę prawną firm?

Zakres usług

Nie wszystkie kancelarie świadczą taki sam zakres usług. Szukając kancelarii, która będzie zajmować się obsługą prawną firmy należy zwrócić szczególną uwagę na to, czym dana kancelaria się zajmuje.

Ważne, by obsługa prawna firmy obejmowała reprezentowanie przedsiębiorstwa w postępowaniach sądowych oraz administracyjnych. Dobra kancelaria będzie też brała udział w rozwiązywaniu sporów pomiędzy przedsiębiorcami oraz procesach windykacyjnych.

Najlepiej, gdy obsługa prawna obejmuje też wewnętrzne sprawy firmy – tworzenie umów zatrudnienia, kontraktów menadżerskich, czy przygotowywania oraz opiniowania umów. Dodatkowym plusem jest też przeprowadzanie analiz oraz pisanie opinii.

Specjaliści

Koniecznie trzeba sprawdzić, w czym specjalizuje się kancelaria, która oferuje swoje usługi. Opcji jest wiele: prawo pracy, prawo gospodarcze, prawo handlowe, prawo spółek, prawo cywilne, prawo ochrony środowiska, prawo ochrony konsumenta… i wiele innych.

Najlepiej, gdy kancelaria świadcząca obsługę prawną firm zatrudniała specjalistów z wielu dziedzin. Daje to ogromną szansę na to, że sprawy przedsiębiorstwa zawsze trafią w dobre ręce, bez konieczności zatrudniania kolejnych prawników.

W przypadku przedsiębiorstw międzynarodowych, bardzo istotne jest zdecydowanie się na kancelarię świadczącą usługi również w innych językach. Znajomość prawa międzynarodowego oraz kraju, z którym prowadzone są interesy, jest dodatkową zaletą.

Dostępność

Z założenia, obsługa prawna firm powinna odbywać się w każdym momencie, w którym jest potrzebna przedsiębiorcy. Płacąc zryczałtowaną, miesięczną kwotę przedsiębiorca niejako wykupuje abonament na usługi kancelarii. Teoretycznie powinny się one odbywać całodobowo (szczególnie poradnictwo prawne). Może to być za pośrednictwem telefonu lub emaila.

Nie każda sprawa wymaga bezpośredniego kontaktu z prawnikiem. Wiele z nich można załatwić na odległość, co jest dużym udogodnieniem dla przedsiębiorcy. Świadczenie takich usług jest ogromnym atutem każdej kancelarii.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na aliantlaw.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here