Przydomowy taras jest miejscem, w którym wiele osób chętnie spędza czas, zarówno samodzielnie, jak i z przyjaciółmi lub rodziną. Jednocześnie jest tym miejscem, które płynnie łączy przestrzeń wewnątrz domu z ogrodem. W związku z tym taras powinien być dopasowany do obu tych ważnych przestrzeni i zapewniać możliwość wygodnego spędzania czasu każdemu z członków rodziny.

Płytki na taras najlepszym wyborem

W związku z tym, jak wysokie wymagania stawiane są przed tarasem, należy koniecznie rozważyć, w jaki sposób ma zostać wykończony. Podłoga i barierka to jego dwa główne elementy, na które musimy zwrócić uwagę, a w zależności od wysokości, na jakiej został stworzony, dodatkowo mogą się przy nim pojawić schody. Skoncentrujmy się zatem na kwestii posadzki.

Obecnie modne jest wykonywanie tarasu z przeróżnych materiałów. Możemy znaleźć deski drewniane przeznaczone na obszary zewnętrzne, naturalny kamień, cegły albo płytki ceramiczne. Z tych wszystkich materiałów z całą pewnością właśnie kafelki są najbardziej atrakcyjnym wyborem.

Są przede wszystkim znacznie trwalsze niż naturalne drewno i nie wymagają tak skrupulatnej pielęgnacji i konserwacji. Nawet przy minimalnej opiece kafelki wytrzymają wiele lat bez najmniejszego uszkodzenia. Jednocześnie są bardziej atrakcyjne cenowo od naturalnego kamienia. Dają także większe możliwości aranżacyjne niż kamień lub cegła, ponieważ odznaczają się ciekawą kolorystyką i kształtami – możemy wśród nich znaleźć różnorodne płytki, które na pewno urozmaicą cała przestrzeń.

Czy płytki ceramiczne naprawdę wytrzymają wpływ pogody?

Wiele osób zastanawia się, czy płytki ceramiczne będą wystarczająco odporne, by oparły się działaniu mrozu i opadów. Na całe szczęście możemy z pełnym przekonaniem odpowiedzieć, że tak! Płytki na taras są przygotowane z mrozoodpornej ceramiki, która nie nasiąka wodą. Dzięki temu ani same opady, ani opady połączone z niskimi temperaturami nie doprowadzą do pękania płytek.

Co więcej, płytki gresowe są bardzo odporne na wszelkiego rodzaju zarysowania i mają antypoślizgową powierzchnię. Dzięki temu można z nich wykonać zarówno taras, schody, jak i ścieżkę czy też elementy znajdujące się u podnóża tarasu. Płytki pozwolą na bezpieczne poruszanie się wokół domu niezależnie od pogody, a jednocześnie ich powierzchnia nie zniszczy się od piasku nanoszonego z ogrodu.

Wolisz drewniane tarasy? A może drewnopodobne?

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem, na jakie można sobie pozwolić, jest zastosowanie płytek drewnopodobnych. To ciekawa propozycja dla każdego, kto rozważa położenie naturalnych desek drewnianych na taras, ale obawia się tego, jak wiele pracy będzie musiał wkładać w ich konserwację. Zamiast tego można przecież zdecydować się na inne działanie – a mianowicie na zastosowanie płytek drewnopodobnych. Będą imitowały naturalne deski w bardzo urodziwy sposób, a jednocześnie zagwarantują wszystkie walory, jakie dają kafelki ceramiczne: odporność i piękny wygląd niezależnie od pogody czy intensywności użytkowania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here