Lato jest czasem, kiedy bez obaw możemy pozwolić sobie na więcej szaleństwa pod względem kreowania naszego wizerunku. Szczególnie jeśli wybieramy się na wakacje. Nie mamy wtedy niemal żadnych ograniczeń i możemy wyglądać jak tylko chcemy. Jest to właściwa chwila na przetestowanie różnorodnych kolorów włosów. Nietypowe fryzury szczególnie często możemy spotkać na festiwalach muzycznych i wydarzeniach masowych. Dzięki temu nie musimy obawiać się, że będziemy zbyt mocno odstawać od reszty.

Im bardziej kolorowi i wyjątkowi jesteśmy tym lepiej.

Warto wykorzystać ten czas na wyrażenie siebie i pokazanie co najbardziej się nam podoba. Bardzo zachowawczą metodą i idealną na początek są z pewnością pasemka ombre. Jest to dość neutralne rozwiązanie jeśli połączymy je z naszym naturalnym kolorem włosów. Będzie on stopniowo przechodzić w mniej standardowy odcień. Dzięki temu całość nadal bezie dość neutralna i nie będziemy czuć się niekomfortowo nawet jeśli bardzo nie lubimy zmian i przyjmujemy je niepewnie. Innym rozwiązaniem jest wybranie dwóch bardzo wyrazistych barw. Efekt będzie wtedy zauważalny. Konieczne jest jednak zafarbowanie całej głowy.

Przy ciemnych włosach niezbędne jest także rozjaśnienie i zdjęcie naturalnego koloru. Tylko wtedy uzyskamy odpowiednie krycie, które spełni nasze oczekiwania. Kolory możemy dobierać do siebie na zasadzie kontrastu, ale również warto rozważyć połączenie zbliżonych barw. W ten sposób stworzą się delikatne przejścia, a cała głowa będzie wyglądała spójnie. Jednak warto przemyśleć konkretną tonację. Najlepiej będzie jeśli dopasujemy ją do naszego typu urody. Włosy dodatkowo podkreślą nasze piękno i wydobędą największe zalety z twarzy. Decydując się na pasemka ombre zyskujemy pewność, że poszczególne odcienie będą łagodnie w siebie przechodzić, a całość będzie wyglądała przestrzennie.

Jest to aktualnie jedna z najlepszych metod koloryzacji chętnie wykorzystywana przez najlepszych fryzjerów. Pozwala to dowolnie kreować wizerunek i dokonywać częstych zmian. Przy jakichkolwiek poprawkach nie ma konieczności malowania od początku całej długości. Wystarczy umiejętnie wykonać pasemka i zakryć powstały odrost. Pozytywnie wpłynie to na kondycję naszych włosów i pozwoli ograniczyć ewentualne zniszczenia. W połączeniu z intensywną pielęgnacją daje nam to możliwość zachowania idealnej kondycji bez problemów z przesuszeniami. Jednak, aby tak było powinniśmy zaopatrzyć się we właściwe kosmetyki rekomendowane dla włosów farbowanych. Znajdziemy je w gabinecie naszego fryzjera.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here