Wakacje nad ciepłymi wodami Oceanu Indyjskiego to pomysł, który można zrealizować z logostour.pl. Dobrym wyborem będzie wycieczka na Madagaskar i Mauritius. Bogactwo flory i fauny, a także krystalicznie czyste wody zachwycą każdego, kto zdecyduje się tam polecieć.

Parki narodowe i rezerwaty na Madagaskarze

Swoją podróż po Madagaskarze rozpoczniesz od stolicy Antananarivo, gdzie będziesz mieć okazję podziwiać kolorową zabudowę, która stanowi mieszankę stylu afrykańskiego i kolonialnego. Przelot do Antsiranany pozwoli podziwiać charakterystyczne dla krajobrazu Madagaskaru czerwone skały laterytowe. Wyjazd do Parku Narodowego Montagne d’Ambre umożliwi poznanie wileu gatunków flory i fauny i zaobserwowanie ich z bliska. Można tu zobaczyć m.in. jeziora wulkaniczne, malownicze wodospady, żyjące tu kameleony, gekony, czy ciekawe okazy ptaków. W rezerwacie Ankarana również będzie można podziwiać spiczaste formy skalne oraz liczne gatunki roślin i zwierząt. W Tulear można zobaczyć drzewa mangrowe, a także wybrać się do znajdującej się nieopodal wioski rybackiej. Rezerwat Reniala to miejsce, gdzie można zobaczyć kolczaste kaktusy czy baobaby. W Ambalavoa poznasz rękodzieło plemienia Betsileo. W rezerwacie Anja ruszysz szlakiem lemurów. W Ambositra zobaczysz, jak wyrabia się przedmioty z drewna. Z kolei Antsirabe znane jest z gorących źródeł, a także chłodniejszego klimatu. Można tam zakupić również kamienie półszlachetne. Gratką będzie również możliwość przejazdu rikszą po mieście. W Analamazaotra można z kolei zobaczyć największego lemura – babakoto, a także m.in. kusokurkę. Po powrocie do Antananarivo warto zobaczyć jeszcze wzgórze pałacowe Ambohimanga.

Mauritius – rajska wyspa

Z Madagaskaru udasz się w podróż na Mauritius. Tu czeka Cię rajskie plażowanie po licznych wędrówkach po parkach narodowych i rezerwatach na Madagaskarze. Zachwycisz się ciepłą, krystaliczną wodą. Możesz skorzystać nie tylko z możliwości plażowania, ale również nurkowania. Kilka dni na Mauritiusie minie w mgnieniu oka. Warto wybrać kierunek wysp Oceanu Indyjskiego.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPasemka ombre
Następny artykułGry i zabawy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here