Sucha skóra wiąże się z upośledzeniem funkcji bariery skórnej lub też brakiem czynników nawilżających w skórze. Wymaga to zastosowania szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych, bowiem w tym przypadku może pojawić się zwiększona wrażliwość na różnego rodzaju czynniki środowiskowe, drażniące, a także alergeny i patogeny. W rezultacie dochodzić może nawet do atopowego zapalenia skóry lub innych problemów skórnych. Właściwa pielęgnacja wiąże się także ze stosowaniem dedykowanych w tym celu suplementów diety. Co powinny zawierać poszczególne produkty? Czym warto się suplementować?

Problem suchej skóry

Przyczyną suchej skóry bardzo często są czynniki zewnętrzne. Chodzi przede wszystkim o ekspozycję na mróz, niską wilgotność powietrza lub wysuszone przez klimatyzację powietrze. Sucha skóra pojawić może się również w wyniku oddziaływania silnego wiatru lub promieniowania UV. Odpowiadają za nią również błędy i zaniedbania w jej codziennej pielęgnacji. Zdarza się także, że problem związany jest z chorobami dermatologicznymi lub metabolicznymi.

W jaki sposób radzić sobie z suchą skórą?

Właściwe nawilżenie skóry jest niezwykle ważną kwestią dla zachowania jej dobrego wyglądu oraz kondycji. Warto sięgać po preparaty stosowane doustnie, które mogą poprawić jej stan. Zaleca się między innymi stosowanie witaminy C, biorącej udział w syntezie kolagenu oraz opóźniającej proces starzenia komórek. Nie można zapominać również o korzystnym wpływie witaminy A i E. Są one niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania skóry i muszą być dostarczane organizmowi z zewnątrz. Na stan skóry wpływają również mikroelementy, takie jak chociażby selen lub cynk, który bierze udział w procesie leczenia się ran.

Preparaty Oeparol

Za nawilżenie skóry odpowiadają także dostępne na rynku preparaty marki Oeparol. Kapsułki Oeparol zawierają w swoim składzie olej tłoczony z nasion wiesiołka dziwnego. Roślina znana jest ze swoich drogocennych właściwości zdrowotnych. Zawarte w oleju kwasy Omega-6, pozwalają utrzymać bardzo dobrą kondycję skóry. Ich zadaniem jest również między innymi zapewnienie właściwego poziomu nawilżenia, jędrności, elastyczności i zdrowego kolorytu skóry. Produkt świetnie sprawdzi się dla każdej osoby, która chce utrzymać swoją skórę w dobrej kondycji. Kapsułki Oeparol pozwalają nawilżyć, ujędrnić oraz odżywić skórę. Z suplementacji preparatem warto korzystać o każdej porze roku. Zdrowie skóry jest ważnym elementem, dlatego warto zadbać o to, by była ona w jak najlepszym stanie – dowiedz się więcej na: https://oeparol.pl/produkt-suplement/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here