Wystarczą dodatki aranżacyjne, aby w prosty sposób odmienić wystrój wnętrza. Drogi remont, nowe meble czy kosztowne akcesoria to nie jedyny sposób na wprowadzenie zmian w mieszkaniu. Czasami wystarczy nieszablonowe podejście do tematu wystroju wnętrz, aby uzyskać ciekawy, oryginalny i stylowy efekt. Oto kilka inspiracji, jak odmienić salon.

Taborety – nie tylko do kuchni
Taborety najczęściej kojarzone są jako mebel kuchenny. Z powodzeniem jednak mogą zostać wykorzystane w salonie – zarówno jako siedzisko czy podnóżek, jak i jako stolik ozdobny lub kawowy. Ciekawym rozwiązaniem są taborety dekoracyjne, które dzięki swojemu niebanalnemu wzornictwie pomagają wprowadzić do wnętrza określony charakter.
Dla przykładu meble wykonane z rattanu świetnie wkomponują się w salon utrzymany w stylu prostym, minimalistycznym, skandynawskim, a nawet nowoczesnym. Taborety z rattanu mogą pełnić szereg różnych funkcji, będąc meblem uniwersalnym.

Poduszki prostokątne – stylowa ozdoba każdego salonu
Kolejnym akcesorium dekoracyjnym, który może w prosty sposób odmienić wystrój wnętrza, są poduszki prostokątne. Mogą być one wykorzystane jako poduszka do siedzenia, np. na ławach lub jako ozdoba sof. Pięknie pikowane nie tylko świetnie się prezentują, ale także są miękkim siedziskiem. Duża różnorodność kolorów sprawia, że poduszki prostokątne można dobrać kolorystycznie i stylowo do wystroju swojego salonu oraz innych elementów, m.in. dywanu, zasłon czy nakrycia sofy.

salon

Poduszki pikowane na krzesło – salon połączony z jadalnią
W niektórych mieszkaniach ze względu na mniejszy metraż salon połączony jest z jadalnią. Wówczas w pomieszczeniu znajduje się również stół i krzesła. Meble te nie muszą stanowić nudnego dodatku do salonu. Wystarczy dodatkowo ozdobić je podkładkami pod talerze. Ciekawym rozwiązaniem są również poduszki pikowane na krzesło. To wygodne modele, które podnoszą walory użytkowe i estetyczne mebli. Najczęściej wyposażone są w specjalne troczki, za pomocą których można przymocować je do krzesła.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here