Wyciskarka do cytrusów powinna posiadać doskonałe parametry użytkowe, tak aby zapewnić komfortową pracę w każdych warunkach. Wiele zależy od tego, jak intensywnie będzie użytkowany sprzęt. Jedno jest pewne – decyzji o zakupie nie należy podejmować zbyt pochopnie. Jeśli jakość stawiasz na pierwszym miejscu, to dużą uwagę zwróć na konstrukcję sprzętu. Musi być ona mocna oraz odporna na negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych.

Obudowa z tworzyw sztucznych

Wyciskarka do cytrusów posiadająca obudowę z tworzyw sztucznych jest zwykle o wiele tańsza w zakupie. To prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy posiadają ograniczony budżet. Zazwyczaj są to modele ręczne, które kosztują kilkanaście złotych. Nie zawsze taki zakup ma sens. Trwałość urządzenia pozostawia wiele do życzenia. Jest ono podatne na pęknięcia i inne uszkodzenia mechaniczne.

Przed zakupem wyciskarki do cytrusów dobrze jest porównać kilka różnych ofert. Faktem jest, że modele z najniższej półki nie gwarantują wysokiego komfortu użytkowania, a po kilku miesiącach mogą ulec uszkodzeniu. Jest to rozwiązanie dla tych, którzy sporadycznie przygotowują świeże soki owocowe.

Obudowa ze stali nierdzewnej

Wyciskarka do owoców posiadająca obudowę ze stali nierdzewnej przetrwa o wiele bardziej intensywną eksploatację. Powierzchnia zabezpieczona przed korozją może pracować w niemal każdych warunkach. Nie trzeba obawiać się o pojawienie ognisk rdzy, która osłabia obudowę i sprzyja awarii.

Należy uważać na wyciskarki, które posiadają elementy metalowe niezabezpieczone przed korozją. Są one równie nietrwałe, co modele z tworzyw sztucznych. Rozsądniej jest wydać nieco więcej gotówki, a mieć stuprocentową gwarancję, że zakup będzie udany.

Optymalne wyprofilowanie

Wyciskarka do cytrusów powinna posiadać optymalnie wyprofilowaną obudowę, która nie będzie zmieniać swojego położenia podczas pracy. Ważne jest to, aby podstawa konstrukcji była antypoślizgowa. Musi zachować stabilność nawet w przypadku niekorzystnych warunków.

Wyciskarka do cytrusów dostępne są w ofercie Gastrosilesia.pl

Oprócz tego urządzenie nie powinno zabierać zbyt dużej ilości przestrzeni. Jest to szczególnie ważne w przypadku niewielkich pomieszczeń, ale nie tylko. Warto wspomnieć, że niektóre modele posiadają specjalną skrytkę na kabel, co jest wygodnym rozwiązaniem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here