Jak ważna jest odpowiednia pielęgnacja włosów, wie chyba każdy. Musimy świadomie dbać o włosy, a więc również świadomie wybierać i stosować wszelkie preparaty. Ważną rolę w pielęgnacji włosów odgrywa wiedza z zakresu, rodzaju włosów, tego czego w danym momencie potrzebują nasze włosy. Dlatego też ważne jest indywidualne podejście, bowiem każdy ma inne włosy, dla jednych zalecana będzie inna pielęgnacja niż dla innych. Bowiem, jak wiemy, inaczej zachowują się i innej wymagają pielęgnacji włosy porowate, włosy przetłuszczające się czy też włosy suche.

Z pomocą w pielęgnacji włosów przychodzi nam metoda olejowania

Jest ona najlepszym i najczęściej polecanym sposobem na piękne i zdrowe włosy. Metoda pielęgnacji z wykorzystaniem olejów jest czasochłonna, jednak przynosi niesamowite efekty i dlatego warto podjąć się takiej pielęgnacji. Włosy z pewnością będą nam za to bardzo wdzięczne.

Wiele osób jednak nie wie jak olejować włosy. Dlatego często też, ta niewiedza, stoi im na przeszkodzie, w drodze do posiadania upragnionych zdrowych, gęstych i lśniących włosów.
Aby jednak odpowiedzieć na pytanie jak olejować włosy – postaramy się omówić to, na przykład jaki olej wybrać, aby był odpowiedni dla naszych włosów i jakie metody olejowania są najlepsze dla danego rodzaju włosów.

Na początku może wyjaśnimy, na czym polega to olejowanie włosów

włosy

Olejowanie włosów, to nic innego jak nakładanie oleju na całe włosy, na skórę głowy lub też na same końcówki, oczywiście w zależności od indywidualnych potrzeb.
Do najpopularniejszych metod olejowania zaliczamy:
– Olejowanie na sucho – a więc nakładanie oleju na suche, nie umyte wcześniej włosy. Ten sposób olejowania będzie najlepszy dla osób, które posiadają nawilżone włosy lub też posiadają proste niskoporowate włosy.
– Olejowanie na podkład nawilżający – nakładamy olej na zwilżone lub umyte wcześniej włosy. Takie olejowanie zwiększa szansę na to, że odpowiednio nawilżymy nasze włosy. Dlatego też, ten sposób polecany jest dla posiadaczek raczej suchych włosów lub też osób z kręconymi włosami.
– Dodawanie oleju do odżywki lub też do maski na włosy – jest to najszybszy i najłatwiejszy sposób olejowania. Co istotne i godne zauważenia to fakt, iż jest to sposób dosyć uniwersalny, niezależny od typu i stanu włosów.

Jakie są błędy popełniane podczas nieumiejętnego olewania włosów?

Do najczęstszych błędów zaliczamy:
– nakładanie oleju na brudna skórę głowy – jest to błąd, bowiem kilkudniowy łój sam w sobie jest niebezpieczny dla włosów (na przykład przyspiesza wypadanie włosów). Brudna skóra głowy jest również niejako idealną pożywką dla bakterii i grzybów, dlatego nie warto olejować tłuste włosy, bo nie osiągniemy oczekiwanych rezultatów, a tylko przysporzymy sobie kłopotów.
– nakładanie zbyt dużej ilości oleju na włosy – oczywiście i przy olejowaniu, ma zastosowanie zasada „co za dużo to nie zdrowo”. Lepiej zatem olejować włosy częściej, ale używać mniejszej ilości oleju, a nie nakładać zbyt dużej ilości oleju na włosy za jednym razem. To, że nałożymy więcej oleju, nie sprawi, że lepiej odżywimy włosy.
– nieodpowiedni dobór oleju – tak jak już wspominaliśmy wcześniej, olej powinien być dopasowany do porowatości włosa. Bowiem inaczej sprawdza się dany olej na włosach wysokoporowatych, a inaczej na niskoporowatych.

piękne włosy

Jaki olej wybrać do określonej porowatości włosów? Oto kilka wskazówek:
1. Włosy niskoporowate – a więc łuski włosa są szczelnie domknięte, są to zdrowe włosy. Oleje polecane dla tego typu włosów to między innymi: olej kokosowy, palmowy, babassu, rycynowy, lniany, słonecznikowy.
2. Włosy średnioporowate – łuski w ich przypadku nie przylegają już tak ściśle do włosa. Jednak nie są to jeszcze włosy zniszczone, choć niewiele im brakuje do pogorszenia sytuacji. Zalecane są tu oleje: rycynowy, słonecznikowy, z kiełków pszenicy, lniany, jojoba, z pestek dyni.
3. Włosy wysokoporowate – to takie włosy, które przypominają w dotyku siano, są bardzo zniszczone, wysuszone. Polecane są w tym przypadku następujące oleje: olej z orzechów laskowych lub tez włoskich, konopny, z pestek winogron, z pestek moreli, ze słodkich migdałów, z orzechów arachidowych, z avocado, lniany, słonecznikowy.

Jakie są zalety olejowania włosów?

Oto kilka z nich
– przede wszystkim olejowanie można wykonać samemu w domu,jest dosyć łatwe,
– możemy wybrać odpowiednią, wygodniejszą dla nas metodę,
– olejowanie daje efekty już po pierwszym wykonanym olejowaniiu,
– koszt olejowania nie jest wysoki,
– olejowanie znacznie poprawia kondycję naszych włosów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here