Osoby, które do tej pory nie posiadały w domu psa, mogą nawet nie zdawać sobie sprawy z tego, jak wiele akcesoriów potrzeba, gdy chce się zapewnić swojemu pupilowi dobrą opiekę i komfortowe życie. Pies wydaje się stosunkowo mało wymagającym stworzeniem, jednak tak naprawdę ma sporo potrzeb, które koniecznie trzeba zaspokoić. Niezbędne jest też zaopatrzenie się, jeszcze przed jego przybyciem do domu, w wiele akcesoriów jak karma, legowisko, czy zabawki dla psów https://www.animalzoone.pl/zabawki-dla-psa.

Niektóre wystarczą na długi czas, inne produkty, jak przede wszystkim karma, ale też suplementy czy kosmetyki, trzeba będzie sukcesywnie dokupować. Rzecz jasna, generuje to pewne problemy, a przede wszystkim – wydatki, dlatego wiele osób, szukając wygody i oszczędności, na miejsce zakupów wybiera sklep zoologiczny online. Jest to na pewno dobry wybór, gdyż takie miejsca zwykle są lepiej zaopatrzone, mają niższe ceny, a przy tym, robiąc nawet większe zakupy, nie trzeba ich samodzielnie dźwigać, gdyż trafią wprost pod drzwi.

Przede wszystkim karma

Pierwszym, czego potrzebuje pies, jak każde zwierzę, jest oczywiście karma. Stałą praktyką jest łączenie karmy suchej z mokrą, dlatego warto zaopatrzyć się w oba te rodzaje. Na początek przy tym lepiej nie kupować większych ilości, gdyż psy także mają swoje gusta i dana karma może zwierzakowi nie posmakować.
Prócz karmy mokrej i chrupek, które są bogate w witaminy i składniki odżywcze, doskonale będzie też zaopatrzyć się w rozmaite przekąski. Mają one różne formy, jak kawałki suszonego mięsa, kostki czy smakołyki w różnych kształtach. Jeśli wybierze się produkty dobrej jakości, naturalne, z dobrych składników (są to nie tylko mięso i ryby, ale też oleje, warzywa, owoce i zioła!), będą one cennym uzupełnieniem diety psa. Spełniają też tę ważną rolę, że pozwalają oczyszczać psie zęby z osadu. Niektórzy stosują je jako formę nagrody, na przykład za posłuszeństwo czy w trakcie tresury, ale warto też po prostu w ten sposób wzbogacać dietę swojego psa.

Legowisko

Nawet jeśli pies ma spać z właścicielem czy na kanapie w salonie lub ma już takie ustalone nawyki, koniecznie potrzebuje swojego legowiska. Dlaczego? Pies jest zwierzęciem społecznym, ale nawet on czasem potrzebuje samotności oraz spokoju. Poza tym warto uczyć zwierzaka posłuszeństwa, a odesłanie go do jego kącika to dobry sposób na karę. W sprzedaży znaleźć można bardzo różne legowiska – koszyki dla mniejszych psów, na przykład yorków, leżanki dla średnich oraz materace dla wielkich. Wybierając przy tym posłanie dla swojego pupila, warto, w przypadku szczeniaka, wziąć pod uwagę rozmiary, jakie osiągnie on w przyszłości.

Zabawki dla psów

Zabawa jest niezwykle ważna dla rozwoju młodych psów, starszym zaś pozwala zachować kondycję – w przypadku na przykład gadżetów do aportowania, dobry stan zębów, a także zabić nudę.
W jakie akcesoria zainwestować? Świetnie będzie bawić się razem z psem w czasie spacerów za pomocą zabawek odbijających się od różnych powierzchni czy freesbee. Jeśli zaś zwierzę zostaje często w domu samo, warto kupić mu zabawki, w których umieszcza się smakołyki. Pies musi natrudzić się, by je wyjąć, co może zapewnić mu nawet kilka godzin zajmującej zabawy. Dzięki temu nawet nie zauważy, że właściciela nie ma w domu, a przede wszystkim – w przypadku szczeniaka – nie zniszczy niczego wokół siebie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here