W pewnym wieku niemal każda kobieta zaczyna odczuwać tak zwany instynkt macierzyński, czyli chęć posiadania dziecka. Części z nich udaje się zajść w ciążę bardzo szybko, niektórym zajmuje to więcej czasu, ale ostatecznie się udaje, natomiast istnieje grupa kobiet, której nie udaje się zajść w ciążę ze względu na różnorodne przypadłości, które im to uniemożliwiają. Jednym z powodów niemożności zajścia w ciążę może być problem z AMH czyli hormonem antymullerowskim.

Czym jest hormon antymullerowski czyli AMH?

Jest to hormon, który odgrywa bardzo ważną rolę na etapie życia płodowego. Jego stężenie we krwi różni się w zależności od płci oraz wieku. Hormon AMH jest wykorzystywany do oceny płodności.

Hormon AMH produkowany jest zarówno u mężczyzn jak i kobiet, jednak to w przypadku tych pierwszych ma realny wpływ na problemy z zajściem w ciążę. Jeżeli kobieta boryka się z wyżej wspomnianymi trudnościami, powinna wybrać się na badanie amh.

Czym jest amh badanie?

Badanie amh polega na oznaczeniu stężenia hormonu antymullerowskiego u kobiet, które weszły w wiek rozrodczy i mają trudności z zajściem w ciążę. Amh badanie ma na celu ocenienie potencjału rozrodczego jajników. Polega na sprawdzeniu jak kształtują się małe pęcherzyki stanowiące zapas dla rozwoju pęcherzyka dominującego.

Stężenie amh jest stałe, czyli nie zmienia się wraz z cyklem miesiączkowym. Jego spadek odnotowuje się dopiero w momencie przekwitania kobiety, a tym samym dochodzi do zmniejszania się rezerwy jajnikowej. W konsekwencji szanse na zajście w ciążę drastycznie spadają.

Ile kosztuje badanie amh?

Kobiety, które mają kłopot z zajściem w ciążę poddają się szeregowi badań, których celem jest znalezienie źródła ich problemu. Tego typu badaniem jest również amh badanie. W tym miejscu pojawia się pytanie o badanie amh cena. Jak się okazuje jest ona przystępna i kształtuje się na poziomie około 150 złotych. Wiele osób stwierdzi, że badanie amh cena jest wysoka, jednak musimy mieć na względzie, że badania na ustalenie przyczyn niepłodności potrafią być dużo droższe, dlatego porównując z nimi badania amh, śmiało możemy powiedzieć, że jego cena jest wręcz niska.

Pamiętajmy o tym, aby w przypadku trudności z zajściem w ciążę nie poddawać się i szukać pomocy u lekarzy. Niepłodność bardzo często da się wyleczyć.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here