Mezoterapia igłowa na włosy jest bardzo skuteczną metodą leczenia ich wypadania. Zabieg ten cieszy się coraz większym powodzeniem zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet. Co prawda mężczyzn znacznie częściej spotyka problem przedwczesnego łysienia, jednak to właśnie u kobiet jest znacznie bardziej skomplikowane.

Powody nadmiernego wypadania włosów

Szacuje się, że każdy zdrowy człowiek ma na głowie około 100 tysięcy włosów. Jednak zdarza się, że w przypadku różnego rodzaju zaburzeń, liczba ta drastycznie spada, ponieważ na miejscu włosa, który wypadł, nie wyrasta następny. Najczęściej łysienie zaczyna się u osób starszych, czyli w tym przypadku to wiek odgrywa istotną rolę. Jeśli jednak występuje u osób młodych, przyczyn może być wiele. Przede wszystkim ma na to wpływ nasza kondycja psychiczna, ponieważ ciągły stres jest bardzo częstym czynnikiem. Równie częste są problemy na tle hormonalnym, które osłabiają włosy, sprawiają, że stają się cieńsze, wolniej rosną lub wypadają garściami. Istotna może być także zła dieta, uboga w żelazo, cynk i białko lub źle dobrane kosmetyki.

Przebieg zabiegu

Mezoterapia polega na licznych nakłuciach skóry, do której jest aplikowany koktajl odżywczy lub środki farmakologiczne. Istenieje także mezoterapia komórkami macierzystymi, w której wykorzystywana jest krew pacjenta. Zabieg bazuje na współpracy komórek własnych, z fibryną strukturalną i jest w stu procentach bezpieczny. Wszystko zależy od rodzaju problemów, które są określane na wstępie. Nakłucia są wykonywane przy pomocy strzykawki i igły. Powstałe mikrourazy powodują stymulację cebulek, regeneracje, a tym tym samym porost, a wtłoczone substancje odżywcze pomagają w tym procesie. Warto dodać, że zabieg nie jest do końca bezbolesny, ponieważ nie można całkowicie znieczulić owłosionej skóry, wiele zależy od indywidualnego progu wytrzymałości.

Mezoterapia igłowa głowy efekty

Efekty są spektakularne, ponieważ po pierwsze następuje zahamowanie wypadania włosów, a po drugie odrost w miejscach wyłysiałych. Nakłucia świetnie pobudzają cebulki, a substancje odżywcze wzmacniają działanie. Co prawda efekty nie są natychmiastowe i należy na nie poczekać nawet kilka miesięcy, jednak jest to najskuteczniejsza metoda. Mezoterapia może być wykonywana profilaktycznie, w celach zapobiegnięcia nadmiernego wypadania włosów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here