Lekarz kojarzy nam się z białym fartuchem, który nie jest w żaden sposób modny – ma spełniać jedynie funkcję użytkową. Obecnie jednak moda wśród lekarzy się zmienia – ta grupa zawodowa chętniej sięga po barwne stroje, które wzbudzają pozytywne emocje i kojarzą się znacznie przyjemniej niż biały kitel. Fartuchy dla lekarzy, jak i cała odzież służby medycznej wcale nie muszą być nudne i jednolite.

Jak zmienia się moda w służbie zdrowia?

Białe, jednolite fartuchy całego personelu medycznego należą do przeszłości. Od pewnego czasu lekarze czy pielęgniarki chętnie sięgają po nowoczesne wzornictwo. Pojawiają się fartuchy o niestandardowym kroju, pozwalające na wyróżnianie się i podkreśleniu indywidualności. Równie popularne są także wzory pojawiające się na fartuchach czy nawet na butach lekarskich. Są one skierowane do różnych grup wiekowych. Nikogo nie powinny dziwić fartuchy lekarskie z kwiatowymi wzorami czy z barwnymi nadrukami kojarzącymi się z bajkami. Coraz częściej tak ubranych lekarzy i pielęgniarki można spotkać na szpitalnych korytarzach lub w innych placówkach służby zdrowia. Standardy mody się zmieniają i z pewnością przynosi to korzyść dla samych pacjentów. Również pracownicy służby zdrowia są bardziej zadowoleni ze swojego wyglądu, szczególnie że ukazują w ten sposób swoją „ludzką” twarz.

Dlaczego warto inwestować w niestandardową odzież medyczną?

Zmieniająca się odzież dla lekarzy jest nie tylko rodzajem mody, ale również symbolem zmian, jakie dokonały się na przestrzeni lat w służbie zdrowia. Lekarze, pielęgniarki czy laboranci to osoby bardziej dostępne dla pacjenta i otwarte na jego potrzeby. Niestandardowe fartuchy budzą pozytywne skojarzenia i dobre emocje – mogą łagodzić stres pacjenta i wzbudzać zaufanie do lekarza. Dzięki temu pracownik służby medycznej nie wygląda już jak typowy służbista, a okazuje całkiem przyjazną twarz. Ma to szczególne znaczenie w leczeniu dzieci. Kolorowe, bajkowe wzory wzbudzają zainteresowanie maluchów i odciągają ich uwagę od nieprzyjemnych zabiegów. O wiele lepiej kojarzy się lekarz ubrany w kolorowy fartuch z przyjemnymi wzorami niż ten, który pojawi się przed małym dzieckiem w zwykłym, białym kitlu. Niestandardowa odzież medyczna może okazać się znakiem rozpoznawczym personelu – bardzo często można ją spotkać w prywatnych klinikach, gabinetach stomatologicznych czy innych miejscach, które chcą okazać pacjentowi swój indywidualizm. Jest to przyjemne dla oka rozwiązanie, które zwiększa poziom zaufania, jakim darzymy pracowników medycznych.

Gdzie można kupować odzież medyczną?

Odzież medyczna o niestandardowym kroju czy wzornictwie oferowana jest zwykle przez sklepy internetowe, które wykonują indywidualne zamówienia dla swoich klientów. Można wybrać nie tylko krój, kolor, ale także motyw przewodni znajdujące się na fartuchu czy butach medycznych. Dla każdego klienta zostanie przygotowana odpowiednia ilość odzieży w zamówionych rozmiarach. W sklepach stacjonarnych z odzieżą medyczną nie znajdziemy tak szerokiej oferty – tego typu placówki inwestują raczej w standardowy asortyment, który można łatwo sprzedać.

Jeśli szukasz fartuchy medyczne dla lekarzy zapraszamy na stronę: https://www.drcichobieg.pl/kategoria/fartuchy-medyczne i https://www.drcichobieg.pl/kategoria/fartuchy-medyczne-meskie

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here