Każdy ma swoje potrzeby co do spraw seksualności – jest to niezmienne dla każdego z nas i każdy ma kompletnie różne potrzeby. Jedni skrywają się ze swoją seksualności – inni mniej lub bardziej naturalnie okazują ją swojemu otoczeniu.

Każdy ma swoje potrzeby co do spraw seksualności – jest to niezmienne dla każdego z nas i każdy ma kompletnie różne potrzeby. Jedni skrywają się ze swoją seksualności – inni mniej lub bardziej naturalnie okazują ją swojemu otoczeniu. O ile masturbacja u mężczyzn jest sprawą prostą i jasną to u kobiet sprawa ta może wyglądać nieco inaczej. Na przestrzeni lat utarło się wiele mitów i faktów związanych z tą sferą płciowości kobiety. Jak to wygląda w rzeczywistości? Postaramy się przedstawić to w poniższym artykule.

Dziewictwo

Dziewictwo kobiet do niedawna było tematem tabu. Niegdyś uważano, nie tylko pod względem religijnym, że kobieta powinna być „czysta”. Zdecydowanie bardziej pożądano dziewicze i jest to jak najbardziej faktem. Sytuacja dzisiaj jest nieco inna. Sprawa seksualności kobiet zmieniła zdecydowany obrót w momencie, gdy wynaleziono skuteczne metody antykoncepcji. Wówczas kobieta zaczęła bardziej oznajmiać swoje potrzeby, dzięki czemu również ona mogła mieć niczym nieskrępowaną przyjemność ze współżycia. Odszedł strach od niechcianej ciąży i przyszedł komfort i przyjemność płynąca z seksu. Miało to ogromny wpływ na okazywanie swojej płciowości również w sprawach masturbacji. Dzisiaj kobiety coraz chętniej i jaśniej wyrażają to, że są w stanie same się zaspokoić i mężczyzna nie jest im do tego niezbędny.

Wszyscy mają swoje potrzeby

Wszyscy mają swoje potrzeby, nie tylko mężczyźni. Owszem, nie każda kobieta regularnie się masturbuje, jednak większość niczym się tutaj nie różni od typowego mężczyzny. Każdy potrzebuje chwili dla siebie i przyjemnych doznań. Nie wszystko musi się ograniczać tylko i wyłącznie do kontaktów cielesnych z partnerem. Popęd seksualny jest naszym najsilniejszym instynktem i dotyka również kobiet. Dlatego mitem jest to, że kobiety się nie masturbują. Wszyscy jesteśmy bowiem tacy sami!

Masturbacja jest naturalna i nie powinna dziwić

Jak najbardziej jest to fakt. O ile poszczególne religie zakazują masturbacji, o tyle jest to naturalny odruch naszego ciała. Zdecydowanie należy tutaj zaznaczyć, że filmy pornograficzne nie należą do naturalnych odruchów. Łatwy dostęp do takich materiałów może wpłynąć na nasze samopoczucie czy nawet zdrowie psychiczne. Jednak fantazjowanie jest jak najbardziej mile widziane i nie powinniśmy się tego wstydzić. I jak najbardziej dotyczy to również kobiet. Niezależnie od wieku. Przydatny na pewno będzie taki wibrator łechtaczkowy.

Dzisiejsze rozwiązania w zakresie zabawek erotycznych daje mnóstwo rozwiązań, zwłaszcza do samotnych zabaw kobiet! Szerokość zastosowań i ogromny wybór przeróżnych rozwiązań pozwala każdemu znaleźć coś dla siebie, bez potrzeby kontaktu z partnerem.

W sprawach masturbacji kobiety nie są wyjątkiem. Potrzebują tego jak wszyscy i na szczęście zdecydowanie częściej zaczynają o tym mówić. Nie jest to powód do wstydu, gdyż nie oszukujmy się – każdy z nas to robi. Zatem bądź pewna swoich wyborów i swoich potrzeb i jak najbardziej rób to na co masz ochotę. Nie jesteś wyjątkiem, a Twój organizm jest jak każdy inny!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here