Dieta odchudzająca najczęściej kojarzy Ci się z głodem? W takim przypadku warto zmienić swoje nastawienie – dobra dieta redukcyjna to także taka, na której można najadać się do syta!

Jednym z popularnych mitów związanych z dietami odchudzającymi jest ten, który mówi, że na diecie tego rodzaju nieunikniony jest ciągły głód. Przeświadczenie to najczęściej wynika z faktu, że głównym celem diety redukcyjnej jest zmniejszenie masy ciała, a to musi obyć się kosztem redukcji ilości dotychczasowego jedzenia.

Warto jednak wskazać, że dieta na redukcję wcale nie musi powodować stałego uczucia głodu. Odpowiednio zaprojektowana dieta odchudzająca pozwoli jednocześnie zrzucić nadmiar kilogramów, a przy tym będzie obfitowała w wiele wyśmienitych posiłków!

Główne zasady dobrej diety odchudzającej

Dobra dieta odchudzająca powinna przede wszystkim tworzyć deficyt kaloryczny, ale nie powinien być on związany z głodowaniem. Kluczem jest dobieranie odpowiednich produktów spożywczych.

Na diecie odchudzającej warto jeść:

  • warzywa,
  • owoce,
  • produkty pełnoziarniste,
  • chudy nabiał,
  • chude mięsa i ryby,
  • orzechy,
  • dobre tłuszcze – oleje.

Należy natomiast zrezygnować ze słodyczy, słonych przekąsek, produktów wysokoprzetworzonych, fast-foodów, alkoholi. Umiejętny dobór produktów spożywczych jest tutaj kluczowy!

Najadaj się do syta!

Właściwe komponowanie produktów podczas diety odchudzającej pozwala na najadanie się do syta. Mało kalorii zawierają przede wszystkim warzywa i to one powinny stanowić połowę każdego posiłku.

Z kolei zastosowanie produktów pełnoziarnistych sprawi, że można na dłużej odczuwać sytość – pomagają one w lepszym utrzymaniu stabilnego poziomu cukru we krwi.

Przygotowywanie małych porcji na posiłki 5 razy dziennie także pozwoli na wyeliminowanie uczucia głodu.

Więcej praktycznych porad dotyczących przygotowywania diety redukcyjnej, na której nie trzeba głodować, można znaleźć na stronie internetowej dietetyka Dawida Woźniakowskiego: https://dawidwozniakowski.pl/dieta/dieta-na-redukcje/.

Odchudzanie bez głodu jest możliwe. Zacznij już dziś!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here