Każdy z nas chciałby mieć dobrą pamięć. Chcielibyśmy pamiętać o wszystkim, co ważne. Niektórzy z nas mają dobrą pamięć do dat. I dzięki temu są w stanie zapamiętać daty urodzin oraz imienin swoich najbliższych członków rodziny, a nawet tych dalszych. Pamiętają także datę urodzin i imienin swoich przyjaciół i dalszych znajomych. Taka pamięć do dat może być bardzo przydatna, przynajmniej nie będziemy musieli się przejmować tym, że kolejny raz zapomnieliśmy zadzwonić do chrzestnej, żeby życzyć jej wszystkiego najlepszego z okazji urodzin.

Jeżeli masz problem z zapamiętywaniem dat, to idealnym rozwiązaniem dla ciebie będzie oczywiście zapisywanie poszczególnych dat w kalendarzu. Dzięki temu nie pominiesz żadnych urodzin, a twoi bliscy będą ci wdzięczni za to, że pamiętałeś o tym, by do nich zadzwonić w ten szczególny dla nich dzień. Wiesz, w czym jeszcze może być przydatna dobra pamięć w datach? W historii. Wiadomo przecież, że na lekcjach historii nauczyciele podają wiele dat i to w przeciągu zaledwie jednej lekcji trwającej czterdzieści pięć minut i chcą, żebyś się nauczył tych dat na następne zajęcia.

A daty naprawdę mogą się mylić

ćwiczenia na pamięć

Jeżeli jednak masz dobrą pamięć do dat, to z całą pewnością w szkole nie miałeś problemów z tym, by na lekcji historii pięknie wyrecytować nauczycielce wszystkie wydarzenia z dat, o jakie cię zapytała. Ale daty to nie wszystko, o czym chcielibyśmy pamiętać. Przecież każdy z nas chce pamiętać jak najwięcej. Pamięć szczególnie jest przydatna w nauce. Jeżeli studiujemy czy chodzimy jeszcze do szkoły i musimy nauczyć się jakiegoś materiału, to będziemy mieli z tym mniejszy problem wtedy, kiedy mamy dobrą pamięć i łatwo sobie przyswajamy nowe rzeczy.

Jeżeli mamy słabszą pamięć, to wiadomo, że ,będziemy potrzebowali więcej czasu na przyswojenie sobie danego materiału i nie mamy gwarancji, że wszystko zapamiętamy. Na pewno to wyjdzie w trakcie jakiegoś egzaminu. Wiadomo przecież, że to właśnie w takich momentach pamięć lubi nas zawodzić. Jeżeli masz słabą pamięć, to mimo tego, że zanim dostałeś arkusz egzaminacyjny do wypełnienia, byłeś pewien, że wszystko pamiętasz, to w momencie przeczytania pierwszego pytania poczujesz, że wszystko ci się pomieszało. I że tak naprawdę nic nie pamiętasz z tego, czego się uczyłeś.

Warto pracować nad tym, by polepszyć swoją pamięć. Jeżeli chcesz to zrobić, ale nie wiesz, jak ćwiczyć pamięć, to zapytaj o to kogoś, kto się na tym zna. Ale nawet w gazetach poznasz różne techniki na ćwiczenie pamięci. Jeżeli chcesz przyswoić sobie jakiś materiał, to warto posiłkować się jakimiś kolorami. A szczególnie kolorem żółtym, który sprawia, że lepiej zapamiętujemy. Warto od najmłodszych lat w odpowiedni sposób ćwiczyć swoją pamięć. Wszystko po to, by przez całe nasze życia nas nie zawodziła.

Często jest tak, że na starsze lata nasza pamięć ulega znacznemu pogorszeniu. Czasem nie mamy na to wpływu. istnieje przecież choroba, która sprawia, że momentami nie pamiętamy nawet, jak się nazywamy. Nie rozpoznajemy swoich bliskich. Często takie osoby wierzą w to, że zostały – na przykład – porwane i są siłę przetrzymywane w obcym pokoju. Na takie osoby trzeba zwracać szczególną uwagę. Jeżeli taka osoba wierzy w to, że została uprowadzona i jest siłą gdzieś przetrzymywana to mogą zaistnieć sytuacje, które będą groźne dla tej osoby.

ludzki umysł

Bo ta osoba może na przykład chcieć uciec przez balkon

I to zrobi. Wychodząc przez balkon może sobie zrobić wielką krzywdę. Może sobie – na przykład – połamać ręce albo nogi. A jeżeli nic jej się nie stanie, to ta osoba uda się na wędrówkę. Sama nie będzie wiedziała, dokąd idzie. Po prostu pójdzie przed siebie z nadzieją, że porywacze jej nie odnajdą. A ty i twoja rodzina, kiedy zorientujecie się, że ta osoba uciekła przez balkon, nie będziecie wiedzieli nawet, gdzie jej szukać. A poszukiwania będziecie przecież musieli rozpocząć jak najszybciej.

Szczególnie wtedy, kiedy jest noc. Sam więc widzisz, że ludzka pamięć potrafi płatać nam niezłe figle. Jeżeli to choroba to i tak nas dopadnie. Ale warto ćwiczyć swoją pamięć. Przecież idąc do sklepu chcemy pamiętać, po co właściwie przyszliśmy, prawda? A zdarza się, że wielu z nas, kiedy przekroczą próg sklepu, to już nie pamiętają, po co przyszli. Idąc do sklepu, dobrze jest posiłkować się listą zakupów, dzięki której z całą pewnością kupimy wszystko to, co mieliśmy kupić. Ale najlepiej oczywiście mieć wspaniałą pamięć i pamiętać zawsze o wszystkim. Ale pamięć trzeba ćwiczyć, więc nie zwlekaj, tylko zacznij od dziś.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here