Telefony komórkowe w ciągu ostatnich 25 lat przeszły olbrzymią rewolucję. Z wielkiej i nieporęcznej cegły, z której wystaje 20 centymetrowa antena zamieniły się w coś wielkości.. paczki papierosów? I to mowa o tych cienkich, bo mechanizmy znajdujące się we wnętrzu naszych telefonów znacznie się odchudziły. Stare telefony są już tak naprawdę niedostępne na naszym rynku zawładniętym nowoczesnymi technologiami.

Dzieci umieją obsługiwać je bez problemu, co świadczy o ich intuicyjności

Co więcej, nawet osoby starsze, nasze babcie czy nasi dziadkowie powoli przekonują się do tej technologii. Osobiście mogę się pochwalić, iż moja babcia dostając na któreś święta smartfona z internetem całkowicie zrezygnowała z gazet, które wcześniej kupowała. Wszelkie informacje, nowinki ze świata czy plotki z życia gwiazd ma pod ręką. Z krzyżówek tylko nie zrezygnowała, ale do tego trzeba znaleźć dobrą aplikację… Smartfony, a właściwie z języka angielskiego smartphone, czyli mądry telefon.

Lecz czy taki mądry? Oczywiście, nadal pełnią one te samą rolę, jak lata temu – służą głównie do komunikacji – dzwonienie i smsowanie to nadal pierwszorzędny priorytet. Ale czy zwracamy jeszcze na to uwagę przy wyborze telefonu w salonie naszego operatora bądź w sklepie? Nie, jest to dla nas oczywiste. Tak samo jak fakt posiadania internetu najlepszej jakości, bo w 4G. Szybki, nie zacinający się i pozwalający nam na połączenie z siecią z każdego dowolnego miejsca na Ziemi. W takim razie, co teraz liczy się dla nas najbardziej przy wyborze smartfona i tak właściwie to… jaki smartfon wybrać?

Smartfony dla graczy, czyli takie z dobrym i wytrzymałym procesorem, grafiką i zegarem procesora. Najlepiej jeszcze aby miały odpowiednią ilość RAMu, czyli pamięci, która jest w telefonie specjalnie przeznaczona do konkretnych operacji systemowych, m. in. właśnie obsługi gier czy płynnego przełączania pomiędzy kartami aktualnie otwartych aplikacji.
Pstryk! Czyli coś dla fanów fotografii.

smartfon

Najnowocześniejsze telefony na rynku dzielą się na klasycznych fotografów i fanów tzw. selfie, czyli zdjęć robionych przednią kamerką. Oba aparaty są aktualnie znacznie lepsze niż te „fenomenalne” cyfrówki mające 3.2 megapixela zabierane przez naszych rodziców na wakacje lata temu. Poza tym, jakież to oszczędne! Odpadł nam obowiązek noszenia cyfrówki przy sobie, w końcu zdjęcia ze smartfona tak samo możemy wywołać. Od jakiegoś czasu aparaty robione są podwójnie, co oznacza tylko większe pole do manewru przy uchwyceniu chwili.

Wśród kluczowych firm na rynku można wymienić wiele, począwszy od Apple, przez Samsunga, LG, Huaweia czy Sony, a kończywszy na chińskim Xiaomi. Tak, to, że chińskie, wcale nie oznacza, że jest gorsze. Jest to nowa firma, która od pewnego czasu produkuje elektronikę podbijając rynek. Cena idzie w parze z najwyższą jakością, a ilość złotówek wydanych na sprzęt wcale nie sprawia, że szczęka opada… Iphone, Iphone, Iphone… Która dziewczyna nie marzyłaby o IPhonie najnowszej generacji?

Trzeba przyznać, są to telefony bardzo dobre i wysoce popularne

Często używane przez biznesmenów, ze względu na to, że sprzęty Apple łączą się ze sobą i synchronizują. Nad tymi samymi danymi możemy pracować z komputera i telefonu. Samsunga chyba nikomu nie trzeba przedstawiać, nawet wiodący producenci telefonów w pewne części zaopatrują się właśnie od tej firmy. Nokia nadal produkuje telefonu, chociaż czy ich system operacyjny to hit? Cóż, wszystko ma swoje wady i zalety.

Przydatna w dzisiejszych telefonach może się okazać funkcja Quick Charge, czyli szybkie ładowanie. Dodatkowo „podrasowana” dzięki USB typu C, zapewniającemu szybszy przepływ energii. Do pełna możemy się naładować w niecałą godzinkę! Warto też wspomnieć o ładowaniu indukcyjnym, chociaż osobiście nigdy nie miałam okazji z niego korzystać, wiem, że ma wielu zwolenników. Nie trzeba się bawić w zbędne kabelki, wystarczy położyć telefon w odpowiednim miejscu.

smartfon asus

Kolejny istotny aspekt to posiadanie w naszym smartfonie NFC, czyli technologii, który pozwala na przesył danych bezprzewodowo. Dzięki niej możemy korzystać z coraz popularniejszej funkcji płatności telefonem, która niejednokrotnie potrafi uratować życie, gdy portfel zostanie we wczorajszej torebce albo wczorajszych spodniach.

Zdecydowanie polecam przed zakupem telefonu trochę przysiedzieć i wybrać kilka modeli, które interesują nas bardziej niż reszta. Następnie przejrzeć fora, opinie, filmiki recenzujące. To z nich dowiemy się, czy smartfon spełni nasze oczekiwania oraz jak będzie zachowywał się w użytkowaniu codziennym.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here