Kiedy już spełnimy jedno z marzeń, jakim jest posiadanie domu lub mieszkania, to wiadome, że chcemy je ja najlepiej urządzić. Każdy chce czuć się w domu jak najlepiej, dlatego otaczamy się rzeczami, które sprawiają, że czujemy się dobrze. Dla jednych będzie to piękna, jasna sterylna przestrzeń.

Dla innych odpowiedni będzie osobny gabinet dla naszej pracy, a reszta może żyć swoim życiem. Niektórzy w ogóle nie muszą chcieć dbać o porządek. Inni niestety wybierają mieszkania z katalogów, nawet jeśli im się nie podobają, ale tylko dlatego, aby pokazać, że ich stać. Na szczęście takich osób jest najmniej, a większość jednak stara się być sobą.

Kiedy już posiadamy przedmioty codziennego użytku, w domu lub mieszkaniu, następnie dobieramy dodatki. Pierwsze co przychodzi na myśl to obrazy. Są piękne, klasyczne, duże, małe. Można zamówić obraz u malarza, o ile wiemy jak opisać obraz lub kupić gotowy w sklepie. Wszystko zależy od tego czego oczekujemy.

Aby zgłosić się do malarza, należy wytłumaczyć co byśmy chcieli zobaczyć na tym obrazie. Jeżeli ma to być jakaś konkretna sceneria, to należy ją dokładnie opisać. Najlepiej zacząć od wielkości oraz stylu w jakim obraz ma być wykonany, w ten sposób zweryfikujemy czy osoba, z którą rozmawiamy nadaje się do tego zadania. Kiedy to już mamy, podajemy szczegóły, tego co się ma tam znajdować.

Zaczynamy od pierwszego planu, jeśli ma to być portret, to podajemy informacje na temat osoby, która ma się na nim znajdować. W przypadku kiedy posiadamy zdjęcie takiej osoby, warto je pokazać naszemu artyście. W przypadku braku zdjęcia, musimy dokładnie opisać wygląd danej osoby. Kolejno podajemy co znajduje się na drugim planie za tą osobą. W przypadku portretu znajdują się tylko dwa plany, więc sprawa jest bardzo prosta.

kobieta maluje obraz

Kiedy życzymy sobie krajobrazu, tutaj może pojawić się o wiele więcej planów, nawet do pięciu. Precyzyjnie musimy przedstawić plan po planie. Należy w tym wszystkim uwzględnić fakturę przedmiotów, rzeczy czy roślin. Dokładnie podajemy kolory, które można porównać do na prawdę wielu innych rzeczy. Tutaj nasza wyobraźnia nie zna granic, śmiało puśćmy wodze fantazji i dajmy się jej ponieść.

Szczegóły mają ogromne znaczenie na jakość opisywanego obrazu

Musimy pamiętać, że przy pominięciu szczegółu, artysta nie zawsze zadzwoni do nas w sprawie konsultacji, dlatego jest to bardzo istotna kwestia. Kiedy damy malarzowi tak zwaną wolną rękę, praca może nie spełniać naszych oczekiwań, a niestety to może się wiązać z dodatkowymi kosztami, na które niekoniecznie jesteśmy przygotowani.

Oczywiście jeśli mamy szczęście, to spotkamy artystę, który wie jak opisać obraz, więc zada nam w związku z tym odpowiednie pytania i będziemy bardzo zadowoleni z usług.
Jednak każdy z nas powinien posiadać umiejętność z opisywania obrazów, ponieważ była to jedna z wielu prac, które pisaliśmy w młodym wieku na języku polskim. Opisywaliśmy przeróżne wydarzenia, takie jak wycieczki szkolne czy wyjazd do teatru. Zdarzało się pisać rozprawki czy nawet opowiadania. Obowiązkowo opisywaliśmy obrazy czy krajobrazy za szkołą.

W dodatku na języku angielskim, nawet głównym zadaniem na maturze, jest opisanie tego, co widzi się na obrazku. Obrazek czy też obraz, mają te same wymagania. Standardowo opisujemy co widzimy na pierwszym planie, coś się tam dzieje, kto tam jest. Następnie przechodzimy na kolejny plan. Uwzględniamy wszystko co widzimy. Jeżeli takich umiejętności nie rozwijaliśmy w naszym młodym wieku, to w dorosłości możemy mieć bardzo poważne problemy z opisywaniem tego co widzimy lub nawet tego co myślimy.

obraz

Gdybyśmy jednak zdecydowali się to nadrobić, możemy zacząć czytać znacznie więcej książek, najlepiej takich, które posiadają ogromną ilość opisów, na przykład przyrody. Dodatkowo dobrze posłużą się ćwiczenia i nasze starania odnośnie opisywania na co dzień tego, co widzimy.

Więc jest to kolejny przykład, że edukacja od najmłodszych lat jest bardzo ważna, bo umiejętności z języka polskiego i angielskiego mogą nam się przydać w dorosłości, kiedy to będziemy chcieli ozdabiać nasze domy. Takie umiejętności w dodatku bardzo dobrze świadczą o nas samych, ale nie ma co się załamywać, jeżeli ich nie posiadamy.

Zawsze możemy zacząć ćwiczyć opisywanie obrazów. W muzeach jest bardzo dużo dzieł sztuki, które w większości to obrazy, na których możemy ćwiczyć, rozbuduje to nasze słownictwo oraz naszą wyobraźnię. Nawet opisywanie rzeczywistości, sprawia, że wyobraźnia się kreuje, a to może nam pomóc w dekorowaniu mieszkania czy nawet w wykonywanej przez nas pracy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here