Tak właśnie można najprościej nazwać psychoterapię. Jednak nie jest to prawdziwa i pełna definicja, warto zagłębić się w temat i dokładniej odpowiedzieć na pytanie co to jest psychoterapia?
Psychoterapia to nie rozmowa z koleżanką, pocieszanie, czy „zamiatanie” problemów pod dywan. To leczenie poprzez dogłębną analizę z użyciem odpowiednich narzędzi.

Psychoterapeuta to nie płatny przyjaciel dla samotnych, to lekarz, którego zadaniem jest leczenie wewnętrznych lęków i problemów. Podczas sesji terapeutycznej specjalista dopiera odpowiednią dla pacjenta drogę leczenia. Jak już zostało wspomniane, to nie leczenie poprzez poprawę humoru, ani tym bardziej obwinianie siebie za wszelkie niepowodzenia rodziny, przyjaciół, a nawet zupełnie obcych osób. Podczas terapii powinniśmy dotrzeć do najgłębszych mechanizmów, które kierują naszymi decyzjami, które sprawiają, że z pewnymi problemami nie jesteśmy sobie w stanie sami poradzić.

Jakie są rodzaje psychoterapii? Terapia krótkoterminowa, doraźna, pomoc w konkretnym problemie, na bardzo powierzchownej płaszczyźnie. Trwa kilka spotkań. Terapia długoterminowa obejmuje nawet kilkuletnie spotkania z lekarzem, który dogłębnie analizuje nasze problemy, próbując znaleźć rozwiązanie, odwołując się do przeszłości. Terapia grupowa kierowana jest dla osób, które potrzebują wsparcia od innych ludzi, którzy przeszli to samo, tutaj najpopularniejsza terapia to spotkania byłych alkoholików, czy małżonków po stracie.

Psychoterapia Warszawa jest szeroko dostępna. Istnieje mnóstwo gabinetów oferujących cały szereg terapii i specjalistów. Jednym z nich jest Strefa Relacji przy ulicy Wilczej, oferuje oprócz wspomnianych, terapie dla par. Innym przykładem jest gabinet Mateusza Czarneckiego & Co. przy ulicy Mokotowskiej, ta poradnia oferuje pierwszą wizytę gratis, co na pewno zachęci niezdecydowane osoby. Gabinet Dobry Moment przy ulicy Władysława Korodyńskiego, specjalizuje się w zaburzeniach odżywiania, depresji, zaburzeniach lękowych itd.

Warto wybrać się na spotkanie, sami bowiem nie potrafimy dobrze przypisać problemu, a specjaliście przyjdzie to z łatwością. Zyskamy lepszą jakość życia i więcej uśmiechu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here