Początkujący nurkowie nie ukrywają, że niejednokrotnie dostają zawrotów głowy uświadamiając sobie, jak szeroki jest dziś wybór sprzętu ułatwiającego nurkowanie. Odpowiedź na pytanie o to, jaki będzie idealny zestaw do nurkowania, nigdy chyba nie była tak skomplikowana. My jednak, mimo wszystko, postaramy się jej udzielić.

Po pierwsze – maska i fajka

Gdy zaopatrzyliśmy się już w kombinezon do nurkowania, naszym najważniejszym celem powinno być znalezienie odpowiedniej maski. Jej rola jest ogromna. Mamy przecież do czynienia z podstawowym wyposażeniem każdej osoby decydującej się na nurkowanie. To właśnie ona zapewnia prawidłowe widzenie pod wodą, chroni usta i nos, a jednocześnie pozwala na wyrównywanie ciśnienia. W sprzedaży natkniemy się na wiele modeli masek. Chcąc mieć pewność, że sięgamy po naprawdę atrakcyjne rozwiązanie powinniśmy więc koncentrować się przede wszystkim na ich szczelności.Także fajka jest jednym z tych elementów zestawu do nurkowania, których znaczenia nie wolno ignorować. Przeważnie składa się z ustnika i rury oddechowej, choć jej ważnym elementem jest również mocowanie na pasek. To właśnie dzięki niej możemy oddychać nawet mając głowę zanurzoną w wodzie. Nie potrzebuje jej każdy bez wyjątku nurek, jeśli jednak interesuje nas snorkeling, nie poradzimy sobie bez niej.

Po drugie – płetwy i głębokościomierz

Jeśli zestaw do nurkowania ma być funkcjonalny, trudno ignorować znaczenie, jakie mają do odegrania płetwy. Dziś możemy mówić o przynajmniej kilku ich rodzajach, mamy więc do czynienia zarówno z tak zwanymi płetwami kaloszowymi, jak i paskowymi – pozbawionymi pięty. W sprzedaży dostępne są także monopłetwy – pojedyncze egzemplarze, które mocuje się do obu stóp. Wybór płetw jest uzależniony przede wszystkim od tego, jaki rodzaj nurkowania chcemy uprawiać. Ewentualne wątpliwości dobrze jest więc rozwiewać konsultując się ze sprzedawcą.Także zakup głębokościomierza może nieść za sobą wiele korzyści. Tylko pozornie sprawia on wrażenie rozwiązania skierowanego jedynie do profesjonalistów. Jako część zestawu do nurkowania dla amatorów informuje ich o aktualnie osiągniętej głębokości, może być więc cennym sygnałem ostrzegawczym, gdy ci, skoncentrowani na niezwykłości doświadczenia, są skłonni do podejmowania niepotrzebnego ryzyka.

Zestawy do nurkowania dostępne są w ofercie divezone.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here