Owoce w naszych umysłach kojarzą się ze zdrowiem, witaminami i doskonałym smakiem. Dlaczego nie wykorzystać ich do rozstania się ze znienawidzonymi kilogramami? W rzeczywistości dieta owocowa na odchudzanie nie jest niczym nowym i wiele osób na całym świecie stosuje właśnie taką metodę, aby poprawić swoją sylwetkę. Co warto wiedzieć o diecie owocowej, zanim skorzystamy z takiej opcji odchudzania?

Jak schudnąć na diecie owocowej?

Eksperci twierdzą, że miłośnicy owoców dość szybko mogą pożegnać się z nadwagą poprzez zastosowanie ok. dwutygodniowej diety opartej włącznie na owocach. Jeśli wybierzemy dietę owocową, możemy schudnąć nawet 5 kilogramów w ciągu tygodnia. Musimy jednak pamiętać, że dieta jest krótkoterminowa i nie powinniśmy jej stosować dłużej niż 2 tygodnie. Od czego zaczynamy? Oczywiście od opracowania planu żywieniowego, którego będziemy przestrzegać przez cały okres stosowania diety lub od zamówienia diety pudełkowej, którą oferuje catering z dowozem Warszawa. Eksperci nie zalecają zbyt drugiego stosowania diety owocowej, ponieważ może to doprowadzić do niedoborów niektórych witamin i minerałów, utraty mięśni oraz znacznego osłabienia organizmu. Większość ludzi bardzo łatwo przechodzi dietę owocową ze względu na różnorodność smaków i jej wartość odżywczą. Ponadto świeże owoce są w stanie naładować ludzi energią i podnieść ilość endorfin. Czy na diecie możemy jeść wszystkie owoce w dowolnej ilości? Za odchudzanie odpowiada bilans kaloryczny, który na diecie musi być ujemny. W innym przypadku, nawet jeżeli będziemy spożywać tylko zdrowe owoce, nie możemy liczyć na utratę wagi. Dobrą wiadomością jest jednak to, że bardzo często osiągnąć swój dzienny limit zapotrzebowania kalorii jedząc tylko owoce.

Jakie są główne zalety diety owocowej?

Dieta owocowa prowadzi do bardzo korzystnych zmian w organizmie. Podstawowym wyznacznikiem skuteczności diety jest oczywiście utrata masy ciała. Jednak dzięki diecie owocowej następuje również skuteczne oczyszczenie organizmu ze wszystkich zbędnych substancji i usprawnienie pracy jelit. Dieta owocowa pomaga również w walce z cellulitem. Co ważne, owoce są trawione bardzo szybko, dlatego nawet późny koktajl lub owoce w innej formie nie są wielkim problemem. Owoce nie wymagają obróbki i długiego przygotowywania, dlatego będziemy mogli spędzać mniej czasu na gotowanie. Jeszcze większym ułatwieniem w zdrowym odżywianiu jest dieta pudełkowa z dowozem.

Wady i przeciwwskazania przed zastosowaniem diety owocowej

Niestety idealna dieta nie istnieje, a już na pewno nie może nią być dieta składająca się jednie z owoców. Opisywany przez nas plan żywieniowy jest zdrowy, jednak nie powinniśmy go stosować dłużej niż nieco ponad dwa tygodnie. Zbyt duża ilość fruktozy (jeżeli przekroczmy dzienne zapotrzebowanie na kalorie), podobnie jak energia z innych produktów, zostanie zmagazynowana w postaci tkanki tłuszczowej. Problemem na diecie owocowej jest również brak białka oraz niedobór witaminy B2, która znajduje się przede wszystkim w nabiale.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here