Faktoring jest to usługa, która w ostatnim czasie zyskuje coraz większą popularność. Jest to idealne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy chcą konkurować na rynku oferując długi termin płatności, a przy okazji nie martwić się zamrażaniem gotówki. Dzisiaj przedstawimy czym dokładnie jest faktoring oraz jakie korzyści płyną z takiego rozwiązania. Jesteście ciekawi? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: http://ventureday.pl/faktoring-wszystko-co-warto-wiedziec/ 

W jaki sposób działa faktoring? 

Faktoring jest usługą, która skierowana jest dla przedsiębiorców. Nie chodzi jedynie o przedstawicieli dużych firm, ale również o prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. W faktoringu biorą udział trzy strony – przedsiębiorca, klient oraz firma faktoringowa. 

Cała procedura działa tak, że przedsiębiorca wystawia fakturę z przedłużonym terminem płatności dla klienta. Następnie przekazuje ją w firmie faktoringowej. Ta z kolei przesyła na konto przedsiębiorcy zapłatę za fakturę. Zwyczajowe jest to od 80 do 100% płatności. Zależy to od umowy zawartej pomiędzy przedsiębiorcą, a firma faktoringowa. W taki sposób przedsiębiorca zdejmuje z siebie obowiązek pilnowania terminów płatności faktur, a także nie musi martwić się o ściganie wierzytelności w przypadku zalegania z płatnością i co najważniejsze, nie zamraża gotówki. 

Ile kosztuje taka opcja? 

Koszty faktoringu są różne w zależności od instytucji, z którą podpisujemy umowę oraz od rodzaju takiej umowy. Dokładny koszt faktoringu określony jest po indywidualnej konsultacji oraz po dobraniu idealnego rozwiązania. Dla większości jednym z najpopularniejszych rozwiązań w opłacaniu faktoringu należy abonament miesięczny. W ramach tego abonamentu określany jest limit faktoringowy oraz często ilość rozliczanych faktu. Dodatkowo pobierana zostaje również którą wizja dzienna rozliczana od dnia przekazania faktury do terminu jej płatności. 

W jaki sposób wybrać firmę faktoringową? 

Wybierając taką usługę powinniśmy kierować się kilkoma czynnikami, które należy wziąć pod uwagę. Warto jest przeanalizować czy firma faktoringowa posiada cechy takie jak: 

Reputacja– reputacja firmy oraz ocen na jej temat są bardzo ważne, w przypadku zawierania współpracy, 

Wiarygodność – wybierając konkretną firmę powinniśmy sprawdzić czy jest nas pełni wiarygodne oraz wypłacana. 

Zakres działania – w zależności od tego czy interesuje nas jedynie finansowanie czy również inne usługi około faktoringowe, warto jest sprawdzić pełen zakres obowiązków, który oferowany jest przez daną firmę 

Koszt – warto jest sprawdzić czy usługi faktoringowe nie są oferowane przez bank, który obsługuje nasze konto firmowe, ponieważ w ten sposób możemy negocjować tańsze warunki umowy 

Zobacz też: http://czytamysluchajac.pl/zatrudnienie-pierwszego-pracownika-w-firmie/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here