Komoda może być pionowa lub pozioma, stojąca lub wisząca, a także może posiadać szuflady oraz półki. W salonie świetnie sprawdzi się komoda z barkiem, z kolei w sypialni ta z dużym, przejrzystym lustrem. Na rynku znajdziesz mnóstwo tego typu mebli. A na co, w szczególności, powinieneś zwrócić uwagę, wybierając komodę do salonu czy sypialni?

Jak wybrać komodę?

Wybór mebli nigdy nie jest prosty. Szukając odpowiedniej komody, powinieneś nie tylko zwrócić uwagę na jej estetykę, ale także wymiary i funkcjonalność. Idealna komoda do salonu czy sypialni powinna w pełni spełnić twoje wymagania. Na początku, warto pomyśleć o tym, gdzie będzie znajdował się zakupiony mebel. Należy dokładnie wymierzyć miejsce, w którym ma stanąć komoda i dopasować ją do gabarytu pozostałych mebli. Powinieneś się także zastanowić, jak dużej komody potrzebujesz; czy będziesz ją z kimś współdzielić oraz do czego ją wykorzystasz.

Jaka komoda do sypialni?

Sypialnia jest miejscem relaksu, dlatego nie powinna być zbytnio zagracona meblami. Najlepiej, jeśli znajduje się w niej tylko łóżko, szafa i komoda lub małe szafki nocne. A na co zwrócić uwagę, wybierając komodę do sypialni? Ten mebel świetnie sprawdzi się do przechowywania pościeli, bielizny czy ręczników. Dlatego komoda do sypialni, o czym przekonasz się dzięki homebook.pl, powinna posiadać dużo szuflad i półek, które pomieszczą najpotrzebniejsze rzeczy. Jeśli twoja sypialnia nie jest zbyt duża, możesz wybrać wysoką i wąską komodę z większą ilością szuflad.

Ostatnio dużą popularnością cieszą się nowoczesne komody na nóżkach, komody sypialniane z lustrem, a także białe komody, które świetnie pasują do skandynawskiej sypialni. Wybierając meble do tego pomieszczenia, trzeba także zwrócić uwagę na materiał z jakiego są wykonane. W sypialni dobrze sprawdzą się komody wykonane z delikatnego drewna.

komoda do sypialni

Jaka komoda do salonu?

Komoda do salonu powinna być nie tylko funkcjonalna, ale przede wszystkim estetyczna. W końcu to właśnie to pomieszczenie jest wizytówką twojego mieszkania. Odpowiednio dobrana komoda nie powinna zbytnio rzucać się w oczy, ale musi być zauważalna. Dlatego warto dokładnie zastanowić się nad jej kolorem. A jaki model komody do pokoju wybrać? Ciekawym rozwiązaniem są komody narożne do salonu, a także designerskie komody o nieregularnych kształtach. Z kolei, jeśli jesteś kolekcjonerem różnorodnych trunków, dobrym rozwiązaniem dla ciebie może okazać się komoda barek do salonu. Na przykład taka ze specjalnie wyznaczonym miejscem na alkohole i otwieraną szafką na kieliszki.

komoda do salonu

Komoda – jaki materiał wybrać?

Do najpopularniejszych należą komody wykonane z drewna lub płyty meblowej. Te pierwsze są solidne i trwałe, jednak zazwyczaj drogie. Z kolei komody wykonane z płyt wiórowych, MDF lub HDF są nieco tańsze i równie wytrzymałe. Najczęściej pokrywa się je laminatem lub lakierem i łatwo je utrzymać w czystości. Na rynku można znaleźć także komody do salonu i sypialni z tworzywa sztucznego, metalu, a nawet ze szkła.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here